Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 6.5 hónapos, ezért...

A babám 6.5 hónapos, ezért váltottunk a 2-es tápszerre (nem hipoallergén). Azóta egy nap 3x van széklete. Lehet hogy tejérzékeny? Térjek vissza a HA-s tápszerre?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ezt inkább a gyerekorvostól kérdezném meg.Biztos, hogy a tápszertől van?Mert ennyi idősen már biztos adsz neki gyümölcsöket.Tegnap a lányom reggeli után bevágott egy őszibarackot, és tegnap kétszer rakta tele a pelust ijesztő mennyiséggel:))A tejérzékenység okozhat hasmenést, de más tünetei is vannak: bőrkiütés, hasi fájdalom, görcs, gyakori nátha, lelassult súlygyarapodás stb.Egyébként a HA-s tápszer is tehéntejből van, csak valamivel kíméletesebb a kicsik beleinek.De szerintem ha allergia lenne, a HA-st sem bírná.De ez csak az én véleményem, ha nem akarsz ezzel orvoshoz menni, legalább hívd fel!Majd javasol valamit.
2011. júl. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A gyerekorvosunk 1 éves korig Ha-s tápszert ír fel, de az én babám már nem itta meg amióta kóstolgat, ezért magamtól vettem a Dm-ben a Beba 2-t. A gyerekorvos tuti azt mondaná, hogy én megmondtam, hogy Ha-st igyon.
2011. júl. 15. 09:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy fél éves korig kell nekik a HA-s tápszer.Várj egy pár napot, és ha még mindig megy a hasa, akkor szoktasd vissza valahogyan.Elhiszem, hogy nem a legfinomabb, keserűek a tápszerek, én volt, hogy tettem bele késhegynyi vaníliáscukrot, és úgy megitta.(ezt a védőnő javasolta, mert kevés volt a tejem) Pár napig így kapta, aztán elfogadta magában is.Néha kell egy kis csel.Vagy turmixolhatnál bele banánt vagy meggyet, ha finomabb, hátha szívesebben megissza.(ez meg gyerekorvosi javaslat, egyiket se én találtam ki)
2011. júl. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Várnék csak itt a hétvége (nálunk ilyenkor közös ügyelet van (5 községnek, és itt nincs gyerekorvos), meg 36 fok van félek a kiszáradástól. Délután még van gyerekorvosunk elviszem hozzá, az a biztos.

2011. júl. 15. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:
6 hósak vagyunk Ha tápszerrel, igaz 2-es. Napi 2-5x van kaki, nem kis adagok. Semmi baja. Örülj neki, hogy kijön és nem marad bent.
2011. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!