Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha fürdetés után mérem a...

Ha fürdetés után mérem a lázát popsiban, az tényleg fals eredményt ad?

Figyelt kérdés

Tegnap kapta kislányom a 4 hónapos oltást, plusz a 2. Praevenart. Este, mikor pelenkáztuk fürdetés után, a férjem megmérte a lázát, és 38,6 volt (levonva 38,1). De azt mondta a férjem, hogy szerinte csak a fürdés miatt. De szerintem nem. Annyira azért nem hiszem, hogy átmelegedne a teste, pláne, hogy mióta kánikula van, hűvösebbre csinálom a fürdő vizet is. Szerintetek?

És egyébként az oltás után mennyi ideig normális, ha láza, hőemelkedése van? Mert tegnap délben kapta, de most is hőemelkedése van még.


2011. júl. 15. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennyit szerintem nem csal a fürdővíz, pláne ha csak "langyosabb" vízben fürdik.

Mondjuk én pont emiatt mindig fürdés előtt mérem a hőjét.

Szerintem maximum néhány tized fokot csal a fürdés utáni mérés.


És hogy meddig normális oltás után a hőemelkedés azt nem tudom, mert az én fiam szerencsére egy oltástól sem lázasodott!

2011. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A fürdö víz max 37-39 fokos lehetett. Ha normál popsis mérötök van annak kb 1 percig kell mérnie (akkor ad pontos eredményt) akkor nem lehett fals már.

Èn külfölödn élek és itt 38,5-töl popsiban mérve van láz. Onnan már nem kell levonni. szóval lázas volt, ilyenkor már csillapítani kell.


ez kb 3-4 napig lehet, akár a 3-ik napon is elöjöhet. Ha azért tratosan lázas mindenképpen hívd fel az orvost és a következö oltásnál pedig mindenképpen mond az orvosnak.(habár meg kell kérdeznie)

2011. júl. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Természetesen kapott este Nurofent, csak kíváncsi voltam, hogy lehet-e a víztől. (Most olyan 37 fok körüliben fürdik.)

Mindig megkérdezi a doki, hogy mi volt az előző oltásnál. De mikor hívjam? Mondjuk ha még este is van láza, vagy inkább ha még holnap is? Kicsit tudatlan vagyok, de első baba. :)

2011. júl. 15. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:

A 37 fokos a langyosabb víz?

Nálunk annyiban fürdött újszülöttként, most 17 hónaposan a nagy kánikulában 33-34 fokos vízben fürdik.


Egyébként ha már csak hőemelkedése van, szerintem nem kell dokit hívni. CSak ha tartósan lázas lenne (38 fölött).

2011. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Olyan 37 körül van, amikor kiengedem, de mivel a nagy kádban fürdik, így hamar ki is hűl, mire végez, olyan 35 fok körül van a víz.
2011. júl. 15. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a víz 37 fokos, az nem emelheti 38 fölé a hőjét. Szerintem holnapra el kell múlnia a láznak, ha nem, akkor hívd fel a dokit.
2011. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

akkor a víztől max. lement a láza.

de ne tedd a babádat 37 fok fölötti vízbe! megfőzöd :S 37 legyen amibe beleteszed és majd az lehűl 33-34 fokosra.

igaz, ha 40 fokos vízbe tetted valóban felmehet a láza ha hőemelkedése volt, ne csinálj ilyet :/

2011. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amikor hűvösebb van, szívesen pacsál 38 fok körüli vízben. De most a 37 a max. és az is kihűl közben, és általában 34-35 fok között van, amikor kiszedjük belőle. Szóval nem főzöm meg, nem is nagyon viselné el a melegebb vizet. :)
2011. júl. 15. 14:37
 9/9 anonim ***** válasza:
oké :) csak azt hiszem félreértettem, úgy értelmeztem, hogy mikor leengeded a vizet 37 fokos... bocs :)
2011. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!