Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit raknátok nem sokára...

Mit raknátok nem sokára kúszó, mászó babátok szobájába? Padlószőnyeg vagy parketta?

Figyelt kérdés
2011. júl. 16. 11:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

parketta, rá egy szőnyeg.


a padlószőnyeget nehéz tisztítani. és nem hideg a parketta.

2011. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 xStefix ***** válasza:

Csak parketta semmiképp, még akkor se, ha padlófűtéses. Takarítani könnyebb ugyan, de nagyon balesetveszélyes.

Parketta + darabszőnyeg csakis akkor, ha elég nagy és megfelelően le lehet ragasztani. Egyéb esetben ez is elcsúszik és taccs.

Nálunk is padlószőnyeg van majdnem mindenhol és jól beválik. Ha a gyerkőc nem allergiás, akkor a porszívót sem kell csak ezért lecserélni egy drágábbra, viszont mi akkoriban heti min. 2x porszívóztunk az egész lakásban (2 szobás társas).

Mérlegelj. :)

2011. júl. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 xStefix ***** válasza:
Ja igen és ha allergia van, akkor talán jobb a rövidebb szőrű szőnyeg, mert abból jobban ki lehet szívni a port, egyebeket. Ha pedig a kopáson aggódsz, akkor vastagabbat és nagyobb strapabírásút vegyél. Kicsit drágább ugyan, de így biztosra mehetsz. (Bár jelentem a vékony gyerekmintás is szuperül bírja. Virágos-pillangós, a Diegóban vettük 4 éve.)
2011. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2011. júl. 28. 15:29
 15/20 anonim válasza:
szerintem parkettát rakjatok le a babaszobába mert azt könnyebb tisztán tartani ha pedig félsz hogy elcsuszik akkor vegyetek 'padlólapot' mert azt nem kell lelakkozni és kevésbé csuszós:))
2011. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Parketta és kisebb szőnyeg.. A szőnyeg alá csúszásgátló hálót lehet kapni és nagyon szupert...
2011. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

parketta csúszik és kényes is, főleg folyadékra: kiborul az innivaló, odapisil, odahány...

a szőnyeg szintén elég kényes dolog.

nálunk az egész lakásban járólap van, mert kutyáink is vannak. a gyerekszobába vettünk egy 1,5x1,5 m-es autópályás szőnyeget, amíg tart ez a csúszós-mászós, földön játszós időszak. kamaszkorában legkésőbb úgyis felszedeti, de addig sem fázik fel stb.

takarításkor könnyen feltekerem, kiviszem, felmosok és visszaterítem, ugyanakkor elég nagy ahhoz, hogy ne csússzon. úgy félévente szoktunk bérelni vizes porszívót, azzal is átmosom.

2011. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mi épp akkor cseréltük le a szobánkban a padlószőnyeget, mikor terhes voltam, mondjuk itt apósnál vagyunk, vagyis férjem lakása, csak após kiközösíti. De ez nem ide tartozik:)

30 éves volt ez a szőnyeg, s mivel nekem nem volt túl praktikus, s mondtam, hogy ha már ide kell szülnöm, akkor cseréljük le. A padlószőnyegre letetettünk laminált padlót. Még nem csúszik a babám, 6 hós lesz, de a játszószőnyeg alá vennünk kellett egy 80x90-es autós szőnyeget, ami alján csúszásgátló van. Nagyobbat nem tudtunk, mivel ez az ágy s a szekrény között úgy elfér, hogy pár centi padló van szabadon, s a gyerek kiságya előtt nincs semmi. Terveznénk szőnyeget, de olyan nagy az ágyunk, hogy nagy szőnyeget felesleges, s még tervben van, hogy még egyszer nekifutunk annak, hogy párom beszél apóssal, hátha eljut a tudatáig, hogy mi nem szeretnénk eladni az ágyat, s mivel az ő szobájában dupla ennyi hely van, amíg itt kell élnünk, legalább cseréljük ki az ő kanapéjával. Idővel a másik ágyat is át kell majd hoznunk, s még így is nagyobb lenne a helye jóval, mint nálunk.

2011. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nálunk parketta van és ahol játszik a gyerek oda vettünk 2 jó nagy csomi habtapit és az van leterítve. (össz.72 db-os)

Nekünk nagyon bukós volt a kislányunk,így jó nagyot szívtunk volna,ha szőnyegünk lett volna...,ugyanis majdnem minden evés után akkora adagok jöttek vissza,hogy csuda...azt meg ügye sokkal egyszerűbb volt így csak feltörölni,mint sikálgatni a szőnyeget ezerrel...

Úgyhogy én ezért is szavazok inkább a parkettára! :)

Ja..és mikor kúszni kezdett nem volt gond abból,hogy csúszósabb a talaj.. Amikor meg már ment,akkor meg csúszásgátlós zoknikat kapott,de a simával sem volt sok gond...

2011. júl. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én parkettát a takarítás végett
2011. júl. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!