Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanul meg egyedül játszani?

Mikor tanul meg egyedül játszani?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kisfiam. Nem akarom sürgetni és teljesen meg vagyok elégedve a fejlődésével. Csupán kíváncsi vagyok, hogy mégis kb. mikor várható, hogy huzamosabb ideig elfoglalja magát egyedül, a játékaival.

Légyszi saját tapasztalatokat írjatok! Köszi!


2011. júl. 16. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
18 hós, egyedül nem marad meg egy helyiségben. Ahol mi vagyunk, ő is ott van. A szobában max. a kisvonatát húzogatja a zsínórján, ennyit játszik egyedül, de akkor is kell segíteni, mert ha belegabajodik a zsinór a kerékbe, hozza.
2011. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát az én 10 hós lányom attól sírógörcsöt kap,ha 2 lépést arréb megyek...Szóval ez babafüggő.
2011. júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Ez nagyban függ tőled is. Ha hagyod egyedül játszani,nem ülsz ott állandóan mellette,akkor hamarabb lesz önálló.

3-4 hósan már eljátszik a kezeivel-lábával,egy kis kendőcskével. Ha már 7-8 hónapos,akkor azzal a játékkal,mi éppen érdekli. Ez lehet akár egy tejfölöspohár is.

A fontos,hogy hagyni kell,hogy egyedül jöjjön rá,mit hogyan csináljon. Az anyuka csak segítsen neki,de ne oldja meg helyette a feladatot.

2011. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is baba függő, nem anya függő. Hiába hagyod egyedül, hogy játszon, ha ő meg üvölt, hogy hol vagy. Akinek nem ilyen a babája, könnyen ad tanácsot. :)
2011. júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én fiam nagyon sírós volt, nem lehetett egyedül hagyni kb. 7 hós koráig. azóta, hogy beindult a mozgása, simán ellenne egyedül, de most meg nem igazán lehet egyedül hagyni, mert mintha csak lesné, hol tehet kárt magában. akármilyen biztonságosnak is gondolom a helyszínt, ahol ott hagynám, tuti valamit csínyeskedik, mikor pár perc múlva belépek. a játékai még véletlenül sem érdeklik, se régi, se új, de nagyon nyitott minden másra :-))) szóval ő ellenne egyedül, ha hagynám. 8 és fél hós
2011. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom jövő héten lesz 5 hónapos. Tökéletesen eljátszik egyedül is. Tegnap ébredés után 1 órán keresztül elvolt a kiságyban, utána "szólt", hogy vegyem már ki. Sokat van a szőnyegen, pakolássza, dobálja a játékait ide-oda, 30-40 percet is elvan egyedül.

Ez az általános, előfordul, hogy mellette kell ülnöm, de ha pl. főzök, és nyűgi, akkor odamegyek, megnézem, mit csinál, akkor megnyugszik. Eddig estefelé már nem nagyon volt el egyedül, de pár napja már a délutáni alvás után is jól szórakozik. Amúgy sétálni szoktam vele olyankor már, vagy hintáztatom kint, vagy elmegyünk kutyát sétáltatni.

2011. júl. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kisfiam kb. 20-30 percet van el egyedül, utána "szól" :) hogy üljek mellé. Kicsit nehéz így ellátni a napi házimunkát, ezért igyekszem akkor megcsinálni mindent amikor este elalszik.
2011. júl. 17. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!