Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hó körüli kisgyerekek...

15 hó körüli kisgyerekek anyukái! Mennyire van el egyedül gyermeketek? Eljátszik magában, ott tudod hagyni egyedül a szobájában? Mivel szeret játszani, rossz időben mivel kötöd le bent?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

13hónapos a kislányom, szerencsére elvan egyedül is. Nyugodtan csinálhatok bármit ő leköti magát (most éppen a szobabiciklit tekergeti).

Van neki babája babakocsival azt tologatja, itatja, biliztati. Imád labdázni, könyveket nézegetni, imádja a Szezám utca meséket, abból mindig megnéz egyet egy nap. Van neki egy kis sátra és ott szeret bent molyolni... ilyenek.

2011. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Lányom 16 hónapos nagyon sokat elvan magában.Sőt sokszor ha odaülök hogy játszunk,akkor sem sokáig tart inkább megy és elvan amivel Ő akar:)

2011. aug. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az én 15 hónapos fiam egy percet sincs el egyedül, wc-re sehova nem tudok kimenni mert mindenhová torkaszakadtából üvöltve jön utánam! olyan hangon ordít, ha "otthagyom" valahol a lakásban -szóval felállok és elmegyek onnan- hogy az valami félelmetes. Játszani csak úgy, hogy ott ülök mellette. Kezdek kikészülni teljesen.

Azt hittem másnál is van ilyen ebben a korban! :(

2011. aug. 1. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül!!!!!!!

Nálunk is ez van. Kislányom most lesz 16 hónapos a héten, de már 3-4 hónapja ez van. Amíg főzök a konyhában ül és játszogat a joghurtos poharaival, kupakokkal, műanyag eszközökkel, de szigorúan a lábamnak dőlve. Ha megyek mosást berakni, jön és pakol velem a mosógépbe (vagy éppen szedi ki, mikor mihez van kedve), ha Wc-re megyek ül az ajtóban és jobb esetben csak kopog, rosszabb esetben bömböl. Én már megszoktam, hogy lépni sem tudok tőle. Rengeteg puszit kapok főzés közben is a lábszáramra, és simizgetem én is őt. Úgy látszik nekik nagy szükségük van ránk. Majd lesz ez még másként is. Megoldást nem tudok sajnos Talán annyi, hogy próbálj meg megbékélni a helyzettel és akkor könnyebben fog menni így a munka. Lányom még nem jár egyedül, csak mászik, és felkapaszkodik állásba mindenhol.

Egyébként kedvenc játéka a labda, könyvnézegetés, babák cipelése, kupakok, ruhacsipeszek pakolgatása ki-be, formabedobó, építőkockázás és a kismotorozás (mivel még nem megy egyedül elég veszélyes, de ez van.). Persze a legtöbb anya vagy valaki segédletével izgalmas csak.

2011. aug. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát az én fiam (kop-kop-kop) egy angyalian jó baba, már másfél éves, de hónapok óta nagyon jól elvan egyedül. Igazából sokszor már azért ülök le mellé játszani, mert lelkiismeretfurdalásom van, hogy nélkülem kénytelen játszani. Már megkérdezték, hogy még soha nem felejtettük ott valahol, annyira csendben van?:)

Szerintem habitustól is függ, az enyém olyan birkatürelmű, mint az apja. De nem azt jelenti, hogy a babád nem fogja ezt kinőni pár hét/hónap múlva.

2011. aug. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)

Azért jó, hogy másnak is van hasonló természetű babája! :)

2011. aug. 1. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Semennyire! :(

Sőt, ha a párommal van, akkor is ordít utánam. Nagyon anyás mostanában.

Nagyon szereti a könyveket nézegetni. Legyen az dalos, állatos - teljesen mindegy. Ezen kívül huzamosabb időre nem igazán lehet lekötni semmivel.

Mondjuk az elmúlt pár napban egész jól eljátszik a kulcscsomóval. Próbálgatja a zárba tenni. Ez érdekli :)

2011. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!