Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdtétek el adni...

Hogyan kezdtétek el adni babátoknak a darabos ennivalókat és mikor?

Figyelt kérdés
Nem féltetek?Mivel kezdtétek?Volt foga a babátoknak?A fiam 7 és fél hónapos és én nem merek neki adni ilyesmiket,félek,hogy megfullad tőle,olyan kapkodva eszik.Válaszolóknak előre is köszönöm
2011. júl. 16. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Lányom minden apró kis dolgot képes félrenyelni, így én inkább nem adok neki darabosat még.

Nagy ritkán kapott, akkor úgy csinált, mintha rágta volna (két foga van), de aztán simán mellényelt.

Ő most 9 hónapos és a babapiskótát tudja ügyesen rágcsálni, meg néha a kenyeret, de a többi ételt még rendesen összeturmixolom neki.

2011. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A fiamnak is van 2 foga és ő is csak a babapiskótát rágcsálja.:)

Egyébként azért tettem fel ezt a kérdést,mert a védőnőnk erőlteti,hogy már adjak neki darabosat,mert később nem fogja elfogadni,kiköpi.Hát nem tudom,még ilyet nem hallottam.De ha ő mondja?!

2011. júl. 16. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire félsz, kezd a 8 hós bébiételekkel. Azok már darabosak, de mégis minden nagyon puhára van főzve bennük. Vagy adjál neki banánt a kezedből, úgy, hogy az ujjaiddal kicsit összenyomod. Én is nagyon aggódtam amikor kezdtük, a kisfiam 7 hós volt. A húslevesből turmixoltam neki a jó puhára főzött zöldségeket, meg egy kis májat. De nem csináltam teljesen pépesre, maradtak benne darabok. Lassan 9 hós, 2 foga van alul és már a vajas kiflit eszi sonkával. Sokkal jobban szereti a darabos ételt. :) Én a babapiskotával voltam parába, azt csak kb 2 hete merem neki odaadni. :) Bár nagyon szépen boldogul vele.

Egyébként meg nagyon ügyesen rágnak az ínyükkel, a két fognak még nem sok jelentősége van a rágásnál. Ne aggódj, biztosan a Te babád is nagyon ügyes lesz!:) Sok sikert!

2011. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az igen,vajas kifli sonkával:),nem semmi:)).Ügyes kis tündér.Jó lenne már nekünk is ott tartani,de majd eljön ez nálunk is.Köszönöm.
2011. júl. 16. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:
A vajas kiflit úgy értettem, hogy csak a belét és kis falatokban, természetesen. Azért ott még nem tarunk, hogy nekiüljön egy szendvicsnek. :)
2011. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam:)
2011. júl. 16. 21:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nem féltem tőle.8hónapos kezdtem el még nem volt neki foga.Elösször kenyérhéját,pufasztott rizsszeletet,banánfalatokat adtam neki,és a főzelékében a krumpli egyrészét csak összetörtem,a többit turmixoltam,fokozatosan növelve az adagokat.Ügyesen ette,ha túl darabos volt neki,akkor kitolta a nyelvével a kaját,vagy kiköpte,akkor leturmixoltam neki az egészet.De legelösször a kenyérhéjától is öklendezett.Foga csak 11hónaposan bújt ki.Most lesz 1éves a már barackot egyedül eszi.4foga van.Szerintem ne félj fokozatosan szoktasd hozzá,kezd pl.banánfalatokkal.A fiamnak ha nagy a falat(kenyérkocka)mainapig mindig kiköpi.
2011. júl. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Megpróbálom:)
2011. júl. 17. 15:39
 9/9 anonim ***** válasza:
bizony igaza van a vedononek. en bebi sitter vagyok kulfoldon es a 14 honapos kislanyt meg csak most szoktatjuk a darabos etelekhez ,a ragashoz es borzaszto nehezen megy.kezd a banannal,kicsit nyomd osszea kezeddel es ugy falatozd neki.emlekszem ,en az enyemeknek volt hogy eloragtam a falatot es ugy adtam oda.nalunk az elso a hajszalvekony kenyerbel falatka volt kapart feherszalonnaval.imadtak! sok sikert!
2011. júl. 19. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!