Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Láttátok reggel az RTL Klub...

Láttátok reggel az RTL Klub Csak Csajok c. műsorában azt a hölgyet aki a babáknak mutogatott képeket magyarul, majd angolul?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Tényleg ilyen korán (azt hiszem 8 hónapos volt a kislány) kell elkezdeni a babákat tanítani, esetleg idegen nyelvre is? Próbálta esetleg valaki már ezt a módszert? Ha igen mit tapasztalt?
2009. ápr. 1. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
a barátnőm, aki a fiam keresztanyja, angoltanár. ő 1,5 éves kor alatt nem ajánlotta, én hiszek neki és meg is várjuk azt a kort. az a mozartos dolog azért elég dura volt...
2009. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen én is elég korainak tartottam ezt a nyelvtanulás dolgot, meg ahogy a dinoszauruszok nevét elhadarta, egyet talán megjegyeztem de a többit? Nem felesleges információ ez egy babának?
2009. ápr. 1. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Szió!

Én angol nyelvtanár vagyok és nagyon-nagyon korainak tartom a dolgot. Már bocsánat, hogy ezt mondom, de ez egy újabb hülyeség, amire a szülőket rá akarják venni. Természetesen anyagiak állnak a háttérben. Én általános iskolás kor előtt nem szoktam javasolni, mivel hatékonyan nem lehet akkor még nyelvet tanulni. Mindössze segíthet a későbbiekben a hansúlyt, hanglejtést, kiejtést. stb. elsajátítani.

Ez a "villám" dolog meg nonszensz.

Remélem, tudtam segíteni.

2009. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a szülők, a saját gyermekük gyerekkorát veszik el ezzel, én sem értek eggyet veletek, túl korai. Előbb tanulja meg az alapvető dolgokat.
2009. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttam a műsort de az a véleményem, hogy először talán az anyanyelvén tanuljon meg beszélni, írni és olvasni egy gyerek. A mai gyerekek egyiket sem tudják elvárható színten produkálni, még 10-15 évesen se de sok felnőtt sem. Jó példa erre ez a fórum is. Sokszor olyan alapvető helyesírási hibbákkal írnak ki kérdéseket és válaszokat, hogy feláll a hátamon a szőr.... Tehát amíg egy gyerek nem tud normálisan két épkézláb mondatot megfogalmazni és elmondani esetleg leírni helyesen, addig ne is kezdjen idegen nyelvet tanulni mert nem elég a szavak megtanulása, a nyelvtani és helyesírási részét is meg kell értenie a gyereknek, de hogyan tanulja meg, ha még magyarul sem tud?
2009. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is túl korai a nyelvtanulás ebben a korban, örülök hogy azonos véleményen vagyunk. Valószínű hogy pénzszaga van a dolognak. Sajnos ezt a világot éljük.
2009. ápr. 1. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Én épp ma reggel kapcsoltam be a tévét. Nem tudom mi volt a címe, de tátott szájjal álltam. Kb 2-3 éves gyerekeknek tartott egy nő meg egy pasi angolórát. Angolul olvasta nekik a Jónás történetét a Bibliából. Néhol én sem értettem, pedig felsőfokú nyelvvizsgám van. A gyerekek meg úgy tűnt értik, és válaszoltak angolul.

Döbbenetes volt, hogy ezt hogy tudták így megtanulni? Vagy ez valami reklámműsor, és 2 nyelvű gyerekek voltak?

Nekem is tanári diplomám van, és mi is azt tanultuk, hogy a korai nyelvtanulás problémákat okozhat, pl. rossz helyesírás, diszlexia.

Én nem ajánlom. Egyébként kíváncsi lennék, hogy pl. magyarul értik-e ezek a gyerekek, hogy mi ennek a sztorinak a tanulsága? Talán előbb azt kéne megmagyarázni nekik.

2009. ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor kicsi voltam, egy orosz család szomszédságában laktunk. A fiuk annyi idős mint én. A hölggyel anyukám jó barátságban volt és sokat voltunk náluk. 3 éves koromra teljesen anyanyelvi szinten beszéltem oroszul. Aztán sajnos elköltöztünk. Semmi problémám nem volt az írással, olvasással a suliban. A lányom most 1 éves és születése óta beszélek hozzá angolul. (nem vagyok nyelvtanár, de jól beszélek)Nagyon sok mindent megért, sok amerikai barátunk van itt Budapesten akik szintén sokat segítenek. Nem okoz neki problémát hogy két nyelven hallja a dolgokat. Van olyan ismerősöm aki indonéz-magyar házaspár, itt MO-n és a közös családi nyelv az angol. Az a baba 3 nyelvet hall egyszerrre. Nem hiszem, hogy olyan sokáig kéne várni a nyelvtanítás elkezdésével. A műsort nem láttam, de szerintem kértyákat már csak akkor érdemes neki mutatni, ha felismeri a képet. Olvasgasd a kétnyelvügyerek blogot, sok hasznos információt megtudsz a korai nyelvtanításról.
2009. ápr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó válaszoló írt, az egy teljesen más helyzet. Mikor a gyerek környezetében hallja az idegen nyelvet és nem villámkártyákkal erőltetik rá a dolgot, az már más kategória.

Nem beszélve arról, ha a szülők valamelyike az idegennyelv forrása. Viszont nyelvtanárként továbbra is úgy látom, hogy semmi szükség ilyen fiatalon már idegennyelv tanulással traktálni a gyerkőcöket, mert onnantól kezdve, hogy megszűnik a forrás (pl.: nem lesz annyi ideje az anyukának, vagy elköltöznek az angol ajkú rokonok, barátok), elfelejt mindent.

Egyébként nem értem ezt a fellángolást, tényleg nincs értelme ilyen korán elkezdeni. A gyerek agya szivacs, ami mindent beszív, de kérdem én, biztos, hogy azt akarjuk, hogy csordultig teljen???

2009. ápr. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!