Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hetes kisfiam 6,4kg. Naponta...

8 hetes kisfiam 6,4kg. Naponta 10x szopizik, szóval átlag 2-3 óránként éhes, egyszerre 70-130 g-ot eszik. Szoptassak ritkábban?

Figyelt kérdés
Nekem nem jelent gondot szoptatni őt, de a dokinéni azt tanácsolta, hogy etessem ritkábban, mert túl gyorsan hízik, és ez gyökere lehet felnőttkori elhízásnak. Ti mit gondoltok erről? Egyébként boldog, kiegyensúlyozott baba, csak akkor üvölt, ha nagyon éhes.
2009. márc. 18. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Az anyatejes babákra ez nem igaz. Szoptasd ahányszor igényli és örülj, hogy van sok tejcid és szépen fejlődik!
2009. márc. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam fél kilóval volt csak könnyebb ennyi idősen.Mára 3 és fél éves 13kg-os legény,totál egészséges.Nem hinném,hogy anyatejjel "túl lehetne etetni " a babákat!Hagy egyen !
2009. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon elkeseredtem, hogy ezt mondta, mert eddig mindenki az igény szerinti szoptatásról beszélt és örültem, hogy ilyen jó az étvágya.
2009. márc. 18. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Hülyeséget beszél a doktornő. Ha rá hallgatsz, akkor nem sokáig lesz tejed.

Szerintem csináld tovább úgy, ahogy most csinálod, nem lesz tőle semmi baja.

2009. márc. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem lehet tuletetni se a tapszeres, se az anyatejes babakat, mert "dolgozniuk" kell a kajaert, es ha nem éhes, nem teper. Amúgy tokeletes mennyisegu tejet fogyaszt, szoval nemtom mi a baja a doktornenidnek
2009. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértem a helyzeted!


A helyzett nálam is hasonló! A vnő és a doki is mondta hogy 2-3 óránként szoptasak csak, és ha sír a baba akkor adjak neki vizet. Ha nem ezt teszem akkor túltáplált lesz a babám és ez nem jó. Na meg közrejátszott hogy a pocija is fájt!

Kipróbáltam EGY napig 2-3 óránként szopiztattam de sírt a babám és alig várta ki a 2 órát. A vizet kiköpte nem kellett neki. Úgyan úgy húzogatta a lábát ráadásúl sírósabb volt akkor, így megsajnáltam és cicire tettem.

Most már más a helyzett, nekem ezek ne mondják mikor ettesem a babámat!!!

Akkor teszem cicire, akkor ettetem amikor a drága kéri.

Ne hallgas arra a diló vnőre és dokira! Ők még pici babák, pici pocival így kevesebbet esznek többször. Ha jobban híznak az se baj hiszen anyatejes babáknál nem baj, sőt jó ha hizik mert tápláló a tejcsid.

Kiváncsi vagyok hogy mi lenne ha a dokinő és a vnő nem ehetne akkor amikor szeretne!

4 hetes baba boldog anyukája :D

2009. márc. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!