Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós kislányom megfázott,...

8 hós kislányom megfázott, taknyos és köhög. Mit fog neki felírni az orvos? Ma megyünk.

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Vagy semmit vagy antibiotikumot, attól függően bakteriális vagy vírusos fertőzése van.

Köhögésre is vagy köhögéscsillapítót vagy köptető, vagy csak javasol adj neki valamit-attól függően milyen a köhögés és mennyit köhög.

2011. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Általában csak köptetőt, cebion cseppet, orrcseppet javasolnak a kisebb megázásra.

Mielőbbi gyógyulást!

2011. júl. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Amit az előző mondott, antibiotikumot megfázásra nem szoktak.

Az én dokim semmire se szokott antibiotikumot, csak ha egyértelműen bakteriális fertőzése van (ezt laborvizsgálat mutatja ki és nem szájba tekintés, 17 hós fiamnak egyszer semvolt...)

2011. júl. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát utolsó, ezt még laikusként is vitatnám. Mert ha bakteriális fertőzésre labor vizsgálatot kérnének, szájba tekintés alapján nem tudnák megállapítani, akkor már rég nem élne egy csomó ember. Mert vírus fertőzésbe ritkán halnak bele, de egy bakteriális fertőzésbe pikk-pakk bele lehet,

Persze nem vitatom van ilyen orvos, akinek labor kell, meg is halt egy egyszerű influenzafertőzsébe majdnem félszáz ember tavalyelőtt. Illetve havonta olvasni ilyen gyerekekről, akik ekkora orvosi bakiba halnak bele.

ha a te orvosod nem tud diagnosztizálni szájba tekintéssel egy bakteriális fertőzést, akkor cserélj orvost, mert az egy kontár, nyilván az iskolai büfét látogatta diagnosztika óra helyett.

Bocs az OFFF-ért kérdező.

2011. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Még szerencse, hogy a bakteriális fertőzés ilyen kiskorban viszonylag ritka, mégis az esetek nagy részében a doki biztos ami tuti felír egy jó kis antibiotikumot. Ugyanis NEM TUDJA, hátha bakteriális fertőzése van a gyereknek.


Nem azért írja fel, mert tudjam, hogy ez bakteriális fertőzés, hanem mert nem tudja, hogy nem az-e esetleg.


Tökmindegy, hálisten az enyém nem ad orrba-szájba ilyet a gyereknek, de te irassad fel mindenképp ;)

2011. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudod mit mondana erre az orvosom neked

Hölgyem, vegye már észre ez nem a sarki kiskocsma, itt nem ön rendel, hanem én.

Bocs, én orvoshoz, nem a sarki kocsmába viszem a gyerekeim, nem iratok gyógyszert, hanem írnak neki, ha szükséges. Ha meg nem szükséges nem írnak.

Egyikkel sincs bajom, mert tudom a helyem az élet forgatagában és nem érzem magam okosabbnak egy orvosnál.

Hát ez a különbség közöttünk.

Egyébként meg honnan veszed,hogy valaha is kaptak vagy irattam gyógyszert a gyerekeimnek vagy hogy valaha is voltak e betegek? Sehonnan, csak találgatsz, de hiába, mert nem rád tartozik.

2011. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Belekapaszkodtál egy félmondatomba, mert nem volt igazad. Nem találgatok, hogy volt-e a gyereked beteg, vagy teszek arra, mit mondana a te dokid arra a félmondatomra, mert nem érdekel. Elmondtam amit erről tudok oszt annyi, ha ez fáj, lehet lepontozni meg eloldalogni, oszt jónapot.
2011. júl. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne húzd fel magad, lepontoztalak, csak a kedvedért.

Fárasztó lehet a te agyaddal élni, menj most már pihenni. Oszt jó éjt.

2011. júl. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!