Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázcsillapítás, hogyan? Van...

Lázcsillapítás, hogyan? Van egy 1 hónapos kislányom. Kicsit meg van fázva, orvos látta nem kapott gyógyszert. Hője 37,1 volt.

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni ha este is ennyi lesz kapjon Germicid c kúpot?A doktor erről nem mondott semmit.

Vagy mikortól kell csillapitani és mennyit kell kapjon?


2010. nov. 4. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
38 fok alatt ne csillapisd,a 37.1 az nem baj,ne aggódj emiatt.Ha van cebion csepp otthon azt adj neki,nagyon sokat segit.
2010. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia, én csak azt tudom mondani amit nekem az orvos mondott, hogy ha fenékbe mérve 38,5 lesz a hője akkor mehet a kúp. Ha alatta van akkor próbáljam meg egy kicsit lejjebb vetkőztetni hogy hüljön a teste. Persze ezt nem betegségnél hanem az oltáskor mondta a drnő. 3 hónapos babám van.
2010. nov. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Levonással együtt volt 37,1? Ha levonás nélkül, akkor az nem is láz, ha levonással, akkor is inkább csak erős hőemelkedés. Nálunk a gyerekorvos mindig azt mondja, hogy lázat csak akkor kell csillapítani, ha a levonás után (fenéken keresztül 0,5-öt kell levonni, de ezt biztos tudod), tehát ha a kis fenekén keresztül méred, és 38,5 a láza, akkor kell germicid kúp. Ha jól emlékszem, 1 hónapos korban még csak felet szabad adni, de gondolom ez rajta van a tájékoztatón. Persze ha mondjuk levonással 37,9 nyugodtan adj neki kúpot, akkor te is nyugodtabb leszel. De nem szabad amúgy, mert nem hagyod hogy az immunrendszere dolgozzon és küzdjön a láz ellen, pedig az nagyon fontos. Mi mindig így csináltuk (ismétlem az orvos határozott tanácsára), most 2,5 éves a kisfiam, pont múlt héten volt beteg, hirtelen nagyon magas lett a láza, 38,5, egy kúpot kellett adnunk csak, utána már nem is ment fel a kritikus határ fölé a láza. 3 nap alatt teljesen rendbe jött. Előtte 4 hónapig beteg sem volt, pedig nemrég kezdte a bölcsit.

Sok sikert, minden rendben lesz.

2010. nov. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak látom a korábbi hozzászólásokat, a cebion valóban nagyon jó, ilyenkor túl kell adagolni a C vitamint kicsit és az is segít hogy kijöjjön a megfázásból. Bár 1 hónaposnál gondolom elég még az 5 csepp, de inkább az orvost kérdezd meg, mert már nem emlékszem a mértékre. Én most a 2,5 évesemnek 3x20 cseppet adok ha meg van fázva, amúgy téli időszakban csak 1x15 cseppet.
2010. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
bocsi az offért! mi aza cebion? (az én babaám is meg van fázva)
2010. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nos ha a hője 37.5 akkor estére adhatsz neki egy fél germicid c kúpot. Attó baja nme lesz, max nyugodtan alszik a baba meg te is. Estére sanszos, hogy belázasodhat. 37.5 alatt ne adj neki. Levonással 37.1? Nekem 2 hósan volt a babámnak hőemelkedése oltás után és estére adtam neki egy fél c kúpot. Így nem aggódtam halálra magam, hogy belázasodik e az éjszaka közepén.
2010. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A 37,1 épp csak hőemelkedés, ha este belázasodik 38 fölé, szépen hűtőfürdőbe belerakod, és akkor elég kúpot adni. Már ha belázasodik.. nem biztos, ha nem lázas kár neki adni, mert ha tényleg az lesz, már nem tudod hogyan csillapítani.
2010. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A cebion c vitamin babáknak és kisgyerekeknek.
2010. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Cabion= C-vitamin csepp

Teljesen mindegy, hogy levonással vagy levonás nélkül 37,1 a baba hője, ui. mindkettő normális hőmérséklet! Az emberek normál hője 36,5-37,5 között van, ha popsiban méred, akkor ehhez még hozzájön +0,5 fok (tehát max. 38-ig normális popsiban mérve). Lázcsillapításra csakis láz esetén van szükség, a hőemelkedést nem szabad csillapítani (azaz 37,5-38 között), mert a hőemelkedés az immunrendszer védekezése a betegség ellen, sok baci ui. elpusztul a normál hőmérséklet fölött. Azért nem mondott az orvos a lázcsillapításról most semmit, mert a babádnak nincs láza...

2010. nov. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok,még azt szeretném hozzáfüzni,hogy 5 hetes volt a babám mikor megfázott,nekünk napi 8 csepp cebiont mondott a doktornő.Szerintem adhatsz neki ennyit,sőt még utána is napi 2-3 cseppet,ebben a hüvös időben.
2010. nov. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!