Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz ebből ülés?

Mikor lesz ebből ülés?

Figyelt kérdés

Kisbabám 5 hónapos lesz nemsokára. Már nem csak a fejét emeli el pl. hordozóban vagy hintában, de már az egész hátát is. Persze annál tovább nem megy, így csak erőlködik.

Ha a szőnyegen van hanyatt, akkor is emeli magát, mintha hasizom gyakorlatot csinálna, és meg is tartja egy ideig. De ennek az erőlködésnek 2 következménye van:

- folyton bukik, mert erőlteti a pociját

- folyton sír, és kiakad, mert nem megy neki (ha vissza fektetem, akkor meg megy a hiszti).

Mikor fog tudni felülni, vagy mikorra teszi túl magát rajta, hogy nem megy? Mert így meglehetősen drámaiak a napjaink, alig lehet lekötni a figyelmét mással. :(


2011. júl. 18. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Már azt hittem,mi küzdünk egyedül ezzel a problémával. Én kisfiam szerdán volt 5 hónapos, kb.1 hónapja ugyanazt csinálja mint a te babád. Neki is folyton visszajön a kaja, és persze megy a hiszti, amint lefektetem. Nem tudok vele mit kezdeni, mindenki ezt mondja hogy nem szabad ültetni, de akkor most üvöltsön egész nap a kiságyban fekve? Megoldást én se tudok javasolni sajnos, nekem is az kéne. Vagy beállok vele az ablakba és akkor elnézelődik, vagy az ölembe ültetem ilyen félig ülő-félig fekvő pocícióba, de persze ott is rögtön hajolgat előre. Pár percig elvan a játszószőnyegén, míg megnézi az összes játéket, aztán jön a nyüszögés, erőlködés. Nagyon nehéz vele egyedül egész nap, főleg ha még plusz nyűgös is, kész agyrém. Én is úgy várom a napot, mikor már végre ülhet, mint a messiást.
2011. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden baba más, de a többség nem hasizomból tanul meg felülni, hanem mászásból ülnek ki.

Az én kisfiamnak is volt ilyen korszaka, amikor hasizmozott 5-6 hónapos korában, de aztán elmúlt.

Annyit segítettem néha, hogy az ujjamba kapaszkodva felhízhatta magát (orvos tanácsára), de ültetni nem ültettem sem babakocsiban, sem kitámasztva, sem felhúzás után nem hagytam üldögélni, mert az ártott volna a gerincének.

Most 8,5 hónapos, de még mindig nem ül fel egyedül, de már megül (a hordozóban, Adamo hintában saját magától felül és kicsit meg is tudja magát tartani kapaszkodva, ha elfárad hanyatt dől egyedül.)

Kúszásból félülő helyzetbe ül ki, ha van, amibe bele tud kapaszkodni, akkor teljesen ülésbe húzza magát, de támaszkodva ül még mindig.

Szóval még lehet akár sok idő is az önálló ülésig, de az is lehet, hogy 2-3 hét múlva ülni fog.

Ezt nem lehet előre tudni.

2011. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én babám is ezt csinálja Ő is 5 hónapos :D Néha én is hagyom, hogy az újaimba kapaszkodva felüljön egy picit. Én azzal próbálom elvonni a figyelmét, hogy leteszem hasra (imád hason lenni)a játszójára és ott elkutyázik egy darabig. Most fedezte fel, hogy maga alá tudja húzni a térdeit és négykézlábra tud állni.
2011. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát, sajnos az én lányom nem szeret hason lenni, így azzal nem tudom elterelni a figyelmét.

Kedves Első válaszoló! Örülök, hogy nem vagyok egyedül, a soraidban teljesen magamra ismertem! Egész nap nem jó semmi, eddig tök jól eljátszott egyedül is, most jóformán mozdulni sem tudok mellőle, mert el kell terelni a figyelmét. Az etetőszékben elvan, de ott is hajolgat folyton előre.

Most néztem rugós hintát, mert egyik ismerősömnél kipróbáltuk, és nagyon élvezte. Abban függőlegesben van, tud nézelődni, forgolódni. :)

Valami ilyet:

[link]

2011. júl. 18. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!