Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is ki szokott borulni?

Más is ki szokott borulni?

Figyelt kérdés
9 hónapos a babám, első gyerek. Az eddigi idő alatt semmi olyan probléma nem volt vele, amit nem tudtam volna megoldani. De mostanában már teljesen kivagyok. Mindenért sír, ha öltözni kell, ha tisztába teszem, ha nem úgy történnek a dolgok ahogy ő gondolja. Eddig olyan szépen eljátszott egyedül, most 10 perc után jön hozzám, könyörögni hogy vegyem fel. Ha nem így van, ordít. Addig még fel nem veszem. Már azt is próbáltam, hogy leülök mellé, játszok vele, de egy idő után az a vége, hogy mászik rám, hogy vegyem fel. Ha elmegyünk valahova semmi gond vele, barátságos mosolygós, mindenki dícséri. Hazaérünk és vége. Sírás sírás hátán. Eddig nem tudtam hogy ilyen kevés türelmem van, de már teljesen kivagyok. Ez most csak átmeneti nála vagy így is marad, ő már ilyen lesz?
2011. júl. 19. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám! :)

Lányom 9 hónapos és egy igazi kis nyöszörgő-szenvedő gyerek.

Mondjuk ő még hozzátette azt is, hogy az első 6 hónapot végigordította (hasfájós volt és refluxos, napi szinten tizenórákat üvöltött, nekem ekkor már volt pár kiborulásom).


Mostanában már jobb a helyzet, de amióta mászni tud és állni akar, egyfolytában rajtam akar lógni, és semmi sem jó neki. Enni sem tudok mellette.

Ha elindul, tudom, még nehezebb lesz...


Néha fortyogok, hogy "hát én nem ezt akartam", de aztán helyreteszem magam, és próbálom az ő igényeit követni.

Nem könnyű és együtt érzek veled, és bízok benne, hogy idővel jobb lesz, mindig csak jobb!

Szerintem ez egy ilyen korszak, nem maradnak ők ilyenek mindig!

2011. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én csak annyit tudok mondani:kitartást.az én kisfiam élete első 15-16 hónapjában ezt csinálta.most már jobb a helyzet sokkal.lehet,szeparációs szorongása van.én bizony fütyültem mindenkire és felvettem,ha kérte és általában még mindig felveszem,pedig ő már 20 hónapos lesz lassan.mindenkinek vannak rosszabb napjai,csúnya dolog,de én még rá is szoktam kiabálni,majd el is szégyellem magam,hogy hogyan lehetek ilyen.szóval fel a fejjel,lesz még jobb a helyzet.
2011. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna! :)

Nagyon ki tudok akadni, sajna kevés a türelmem. Ráadásul most pár napja különösen nyűgös az eddig nagyon jó kisbabám. Eddig eljátszott egyedül, most le sem szakad rólam, semmi nem jó neki, folyton csak sír. Meg én is... Nap végére borzasztóan le tudok amortizálódni. Ha nem lenne a férjem, már tuti a Dunának mentem volna. De amikor hazajön, akkor ő leveszi rólam a terhet, foglalkozik a kislányunkkal.

De fő az optimizmus! Egyszer csak kinövik! :)

2011. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi lányok, igazából a problémámat nem oldja meg hogy nálatok is ez a helyzet, de legalább nem vagyok egyedül. Hát akkor marad a türelem játék, jó kis személyiségfejlesztés :)
2011. júl. 19. 20:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is 9 hónapos, és szeret sírni:)Az első 3 hónapban hasfájós volt, nagyon megszenvedtük.Volt, hogy felváltva mentünk a férjemmel sétálni, mert már nem bírtuk.Aztán jött néhány hónap nyugodtabb időszak.Kibújt az első fog, nyűgös volt nagyon.Elkezdődött a szeparációs szorongás, volt, hogy futva mentem pisilni, hogy ne sírjon.sokszor beraktam a hordozóba, és vittem magammal a lakásban, hogy a házimunkával haladni tudjak.Mert attól, hogy ő sír, még meg kell főzni az ebédjét, ki kell vasalni a ruháit stb.És ráadásul hónapok óta fél a számára idegenektől.Ezt úgy képzeljétek el, hogy rajtam és a férjemen kívül senkinek nem hagyja magát kézbe venni.Simogatni lehet, puszilgatni is, de meg kell hagyni a 3 lépés távolságot.Még a nagymamája se dögönyözheti sírás nélkül, pedig én törekedtem arra, hogy sok helyre menjünk, sok arcot lásson.Néha ha nem lát engem, automatikusan sír.Egyébként mosolygós, vidám kislány, de kell neki egy kis idő, míg pl. vendégségben feloldódik, és megbarátkozik a helyzettel.Olyan kis mimóza lélek, a legkisebb dolog is képes kihozni a sodrából.Őszintén alig várom, hogy este 8 legyen, mert addig egy szabad percem nincs.Ha alszik, akkor végzem a házimunkát.Igényli, hogy folyamatosan játsszak vele.Ráadásul nekem kijutott az aggódásból is.Voltak hónapok, amikor alig hízott, elkezdtünk gastroenterológushoz járni.Szerencsére semmi baja, de azt a 4-5 hónap idegeskedést nem tudom elfelejteni.És még enyhén hypoton is, úgyhogy gyógytornászhoz is járunk.Nekem nincs ilyen "problémám", hogy rám akar mászni, meg fel akar állni, mert egyelőre esze ágában sincs.Nem az ő hibája, nem is az enyém, de nekem kijutott az aggódásból is!Este 9-kor négykézláb mászok be az ágyba, olyan vagyok, mint egy zombi.Nem gondoltam volna terhesen, hogy ennyire nehéz lesz.Kitartást Nektek is!
2011. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!