Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is szokott bambulni?

Más babája is szokott bambulni?

Figyelt kérdés

Lehet buta kérdés, hiszen nekünk felnőtteknek is néha nagyon jól esik a bambulás, csak nem tudom, hogy babáknál ez hogy működik.

1 éves amúgy.


2011. okt. 11. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én babám szokott, többször is egy nap. Ilyenkor nem szabad őket zavarni, kizökkenteni, mert el vannak gondolkodva és nagyon dolgozik az agyuk.
2011. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nem akarlak megijeszteni!!

de a bambulás az epilepszia jele gyerekeknél...

az én fiam is bamult kisebb korában, azonnal EEG-re küldtek, szerencsére nem epilepsziás...


viszont a kisebbik fiam igen :(

így sajnos benne vagyok a témában!

ha sokat bambul inkább emlitsd meg a dokinak

2011. okt. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszi:)Amúgy nem is nagyon tudom megzavarni, nagyon el van mélyülve:)

Volt mikor megpuszilgattam az arcár, erre csak elkezdett mosolyogni,de bambult tovább:D

2011. okt. 11. 20:58
 4/13 A kérdező kommentje:

hát pedig sikerült kicsit....:(

És milyen más tünetek voltak?Hogy és mikor derüt ki, hogy baj van?

2011. okt. 11. 21:00
 5/13 anonim ***** válasza:
2011. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ne haragudj nem volt szándékomban de tényleg jobb félni...


a pici sajnos oxigénhiánnyal született nála emaitt alakult ki.

ha naponta sokat bambul a picid és úgy hogy pl. ha hozzá szólsz nem reagál rá és hosszabb ideig tart az gyanús lehet.


a kisebbik fiamnál is kis rohamok vannak, Ő nem bambul hanem mindig balra nézett kb 4-5 mp-ig és akkor nem is figyelt semmire csak balrailyenkor megremegett a szeme is...


sok változata van az epilepsziának, de sokszor ok nélkül is bambulnak a gyerekek


nyugodj meg, inkább emlitsd meg a dokinak hogy emiatt aggodsz

2011. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

na jó, nem gondoltam volna, hogy ilyen komoly a dolog, csak kíváncsi voltam:(((

amúgy úgy bambul mint mi, elméláz, de mondom, ha megpuszilom kizökken, de ha szólok neki 1-2x akkor is....

2011. okt. 11. 21:07
 8/13 A kérdező kommentje:
kedves első, te ezt hol olvastad, vagy honnan tudod, hogy a bambulás jó, nem utal bajra?Mennyi idős a babád?
2011. okt. 11. 21:15
 9/13 anonim ***** válasza:

én a második vagyok


tényleg ne ijedj meg ennyire hisz írtam a nagyobb gyerekem is bambult és még sem volt gon bár ő ekkor 3-4 hónapos volt csak...

de fel kellett vennem hogy abba hagyja kb. 5 hós korától nem csinálja miután meg volt az eeg-je.


a pici meg gyógyszert kap bár még nem szüntek meg a rohamok de csökkentek, de talán nem is jó a gyógyszere lehet hogy másikat fog kapni...


amúgy az EEG vizsgálat nem fáj csak aludnia kell és egy monitor csinálja a vizsgálatot kis drótok segítségével amit a fejére tesznek

2011. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ZSia, én is úgy hallottam, hogy a banbulásból nem szabad kizökkentnei őket, mert akkor dolgozzák fel az infókat, meg "jár az agyuk" . Nekem is banbul a fiam néha, de nem kórosan, ki lehet zökkenteni, de én direkt nem szoktam.
2011. okt. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!