Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a 11 hónapos lányomn...

Mit adjak a 11 hónapos lányomnak reggelire és vacsorára, ha még nincs egy foga sem?

Figyelt kérdés

Eddig tápszert kapott (kakaóval). A darabos szilárd ételektöl fuldoklik.

Mit adhatok még neki? Igazából a tápival sincs baj, de hátha tudtok valamit, amivel változatosabbá tehetném az étkezéseit :)


2011. júl. 19. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tejpépet.
2011. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Vacsorára nyugodtan adhatsz a déli főzelékből is.
2011. júl. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem is próbáltál még neki kenyérfalatkákat, ilyesmit adni? Én mondjuk "hamar" kezdtem nála, ugyanis 7 hónaposan kikapott egy darab kenyérhéjat a kezemből, és egyetlen fog nélkül elkezdte majszolni. Onnantól kezdve nem aggódtam ezen, és később kapott kenyeret sajttal, sonkával, körözöttel, avokádókrémmel, lazackrémmel, tonhalkrémmel, tojáskrémmel, házi májkrémmel, stb.

6 hónaposan mondjuk én már elkezdtem a daraboshoz szoktatni, kezébe nyomtam kölesgolyót, bulátát, babakekszet, így szépen hozzászokott ahhoz, hogy az ínyével pépesítsen.

2011. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
21.17-es vagyok. Ezzel csak azt akartam mondani egyébként, hogy attól, hogy nincs még foga, nyugodtan lehet ilyen darabosokkal próbálkozni. Épp nemrég volt nálunk egy család, a kisfiú elmúlt egy éves, és írd és mondd: nulla darabos kaját kap, pedig van 7 foga. Anyuka vacsira gyümölcsöt adott neki sinlac-kal, és csodálkozott, hogy benyomott belőle 300-at, és még követelte (és nevetve mondta, hogy valamelyik nap 380 után még követelte....) Egy ekkora gyereknek már kell a normál szilárd táplálék, csak gyümölcspéppel nem lehet jóllakatni... szóval szerintem kezdd el szépen szoktatni a darabos kajákhoz. Nem kell feltétlenül fog ahhoz, hogy darabosokat egyen. Az ínyükkel tökéletesen tudnak pépesíteni.
2011. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tápszerben áztatott baba keksz vagy babapiskóta
2011. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krisztivan ***** válasza:
100%
Nem a kérdésedre válaszolok,bocsánat.A főzelékben haygott daraboktól az én fiam is fuldoklik.Viszont ha a kezemből adok neki darabkákat akkor bármit hajlandó elmajszolni.Lehet te is megpróbálhatnád és akkor változatosabb lenne a kaja is.
2011. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Örülhet, akinek a gyereke nem fuldoklik és öklendezik a darabostól, mert én teljesen kikészülök, ha látom, hogy nem kap levegőt, öklendezik, vörösödik-lilul-kékül. Eddig még kijött minden, olykor hányással kombinálva, de mi van, ha egszer nem tudja felköhögni?... A gyerekorvosunk elmondta, 5 éven aluli gyerekeknél a második leggyakoribb halálok a félrenyelés, és azt is, hogy 1 éves gyereknél sem kell erőltetni a darabost, ha öklendezik, mert veszélyes is lehet. Sajnos később is, a praxisában egy 17 hónapos almától fulladt meg.


Visszatérve a kérdésre, a tápszerbe bármit keverhetsz, amit szeret, bébiételt, gyümölcsjoghurtot, összeturmixolhatod banánnal vagy mással is. Mi szeretjük a sinlac-ot is, tápszerbe keverve vagy önállóan is.

2011. júl. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

gabonapép?

én a dm-es gabonapépet szoktam gyümölcslével keverni, nagy kedvenc!

2011. júl. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat, mindenkit felpontoztam!:)

De próbálok neki darabosat adni, kiflit, pufit stb. a vége mindig az, hogy megnyálazza, aztán rájön, hogy ezt nem omlik szét úgy a szájában és belekeni a szönyegbe meg az ágyba. Vagy rákerül egy kis darab a nyelvére, de dugja is kifele :D Van, hogy véletlenül lenyel egy darabot, akkor öklendezik össze-vissza és otthagyja mert nem kell neki.

Emiatt nem lehet normális adagot megetetni vele. Nem adom fel persze, elöbb- utóbb úgyis rágni fog:)

Mindegyiket beiktatom amiket ajánlottatok, hála Istennek alapból nem válogat.

2011. júl. 20. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!