Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiamnak mit adjak...

1 éves kisfiamnak mit adjak reggelire és vacsorára? 2 fogacskája van eddig, a tápszert szeretném lassan elhagyni. A ti babátok mit evett/eszik ennyi idősen reggelire és vacsorára?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:

13 hónapos fiam reggelijei:


- vajaskenyér kockázva

- minőségi virsli

- túrókrém (akár házi, akár Danone, Milli Mia)

- gyümis bébiétel

- banán

- májkrémes kifli (ezzel ismerkedünk)

- rántotta (ezt pár napja kóstolta)


Vacsi: főzelék, és elalvás előtt gyerekital cumisüvegből, ő csak így alszik el.

2011. aug. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, azért vagyok nagyon bizonytalan, mert a kisfiamnak csak 2 fogacskája van, és nem tudom mit adhatnék neki. - első babám :-) -
2011. aug. 16. 23:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem maradjon még a túrókrém és joghurt, ezt lehet variálni mindenfélével, gyümivel, kakaóporral (ha kaphat), vaníliával, vagy zöldfűszerekkel, csirkemellsonkadarabokkal :)


De akár a kenyeret icipicire vághatod, hogy az ízét szokja :)

2011. aug. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen a lányomnak is csak két foga volt. 15 hónaposan már 6, 17 hónaposan már 12 :D. Valószínű ő is hamar behozza. Ő a mai napig junior italt iszik reggel és este. Szilárdat kap mellé. Sajnos a kenyérre, zsemlére kizárólag a zsírt vagy a margarint fogadja el, ha kedve van hozzá. Egyébként ebédre már azt eszi általában amit mi. Adj neki olyat amit szívesen elfogad. Két foggal is "csodákra" képesek :D. Nagyon sok mindenből készíthetsz szedvicskrémet, ha változatosat akarsz.
2011. aug. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én 1 évesemnek is 2 foga van ,de bármit megeszik.Úgy harapja a téliszalámis kenyeret,hogy el sem hiszed!!!!

Minden nap becsócsál egy bécsi kiflit séta közben....

Hidd el ügyesek ám azzal a két foggal is :D

2011. aug. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én kenyeret adok reggelire, rá sajt/sonka/uborka/paradicsom vagy lekvár.

inni tápszert iszik mellé, mert a tejet nem bírta.


vacsorára vagy valami főtt zöldséget kap, vagy főzeléket, vagy gabonapépet gyümölccsel.

2011. aug. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!