Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mossam meg a haját egy...

Hogy mossam meg a haját egy évesemnek aki nem hajlandó leülni a kádban, állva is ordit, ha viz megy az arcába?

Figyelt kérdés
teljesen tanácstalan vagyok, vagy kényszerböl orditva lefogva, vagy adjatok tanácsot, nem ül le, áll és kapaszkodik belém, sir, utálja az egészet, a balcsit imádja meg a medencét de a kádat nem, és nem hajtja hátra még a fejét, igy a viz az arcába megy meg a sampon is. mit tegyek?
2011. júl. 19. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Fél a kádban. 1-2x ülj be hozzá játszani, hogy megbarátkozzon a káddal. Ha így sem megy, akkor addig fektesd bele a kádba, amíg lemosod a haját.
2011. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáljátok úgy,hogy párod a kezében fektesse el és a kis fejét tartsa a kád fölé te pedig óvatosan mossad meg.Remélem tudtam segíteni.sok sikert!
2011. júl. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia itt is ez volt. az idő megoldja, mást nem tehetsz. vegyél sampont ami nem csipi a szemét. mond h hajtsa jól hátra a fejét míg leöblíted neki és nem megy a szemébe.

de ez nálunk is sokáig probléma volt. most már 3éves elmúlt a fiam, de még mindig sírás van a hajmosásnál. de már javul a helyzet. kitartást nektek :D

2011. júl. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, eddig nem volt gond a fürdénél, a nagykádban van a kiskád és abban játszott pancsolt, egyik naprol a másikra meg a fürdöszobába is fél bemenni, már a kiskádat az étkezö közepére tettem, de ott se ült bele, csak sir kapaszkodik, pedig a viz jo, én is nyugodt vagyok, kicsit mosizom csak, na mindegy holnap valahogy megmosom neki, de érdekes hogy a balatonban ahol elöször volt, uszogumi nélkül, ott nem zavarta hogy viz került az arcára, meg egyszer el is merült de nem sirt.
2011. júl. 19. 21:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Az én egyévesem is ezt csinálta. Én akkor elhagytam a kiskádat és simán a nagykádban fürdettem. Az első 2-3 alkalommal velem fürdött, és semmi gond nem volt a hajmosásnál. Nem ordított, simán türte. Aztán kiváncsiságból ismét elővettem a kiskádat, na abban nem tudtunk hajat mosni. :-(

Én arra gondolok, hogy a kiskád már kicsi neki és nem érzi biztonságban magát már benne. Próbáld ki te is így, hátha jobb lesz.

2011. júl. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is sokáig problémás volt a hajmosás. Egyszer aztán kitaláltam,hogy adtam a kisfiam kezébe egy pici törölközőt,mondtam neki,hogy fogja oda a szeme elé és akkor nem folyik bele a víz. Innentől kezdve simán ment minden. Ügyesen hátrahajtja a fejét,miközben a törölközőt a szeme elé fogja. Próbáljátok ki,hátha nektek is ez lesz a megoldás.
2011. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is egy éves korig semmi probléma nem volt, aztán hirtelen begörcsölt, nem dől hátra a kiskádban, fél, utálja, holott egy évig öröm volt a hajmosás és a pancsi is.

Mi egy darabig a kerti kis medencéjében mostuk meg a haját, ott nem félt, és a kiskádat félretéve a nagykádban fürdik csúszásgátlóval alatta. Kis törülközője neki is van, az arcáról-szeméről rögtön töröljük a vizet öblítéskor. A kiskádra nem tudtunk visszatérni, próbáltuk, de rettegés, pedig semmi konkrét rossz élménye nem volt ott.

2011. júl. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krisztivan ***** válasza:
Hát amit én ajánlok lehet nehezebben kivitelezhető egy 1 évesnél de hátha.Próbáld meg hogy hajoljon bele a kádba hajmosásnál.Egy fellépőről vagy kissámliról,persze nehéz mert vigyázni kell nagyon nehogy beleessen,de a hugomnál ez jött be.
2011. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!