Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak hasmenésre az 1...

Mit adjak hasmenésre az 1 évesemnek? A Smectát nem hajlandó meginni és a gyerekorvos is csak azt mondta, hogy ezt adjam be neki valahogy.

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 20:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Tejbe, kakaóba, joghurtba keverve.
2010. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezeket hasmenéskor nem is eheti, de tápszerrel sem itta meg. Se teába, se banánnal elturmixolva, stb. Szóval Smecta kizárva. Más ötlet?
2010. dec. 30. 20:21
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
ÉN A GYÜMÖLCSÉBE KEVERTEM AMIKOR SZÜKSÉG VOLT RÁ,ÚGY MEGETTE! ÉS HASZNÁLT IS NAGYON JÓ EZ A SMECTA POR TÉNYLEG!
2010. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy ha pár csepp vízben feloldva nem tudod megitatni vele, akkor joghurtba, vagy tejpépbe, esetleg tápszerbe, vagy tejitalba, amit adsz neki, abba keverd bele. Nagyobb mennyiségnél észre sem fogja venni, hogy benne van.

(Érdekes, hogy az én kisfiam meg szinte követelte - milyen más minden baba, igaz?)

Jobbulást a picidnek!

2010. dec. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Akkor spenót, banán, gesztenye, répa, krumpli - ezek hasfogó ételek, illetve vegyél Hipp Ors200 nevű italt - ez sárgarépalé.
2010. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tejbe kakaóba, mint írták előttem. Emellett mehet a normaflore, hogy helyre kerüljenek a bélbacik. A banán és a reszelt alma is hasfogó, viszont a smectát jó lenne valahogy belecsenni a gyerekbe, mert az gyorsan hat.
2010. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A Hipp ORS tesóméknál is nagyon bevált hasmenésre, mind a 4 fiúnál.
2010. dec. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nurofenes adagolóban adtam be neki,felszívtam és 5 mlként hátra benyomtam neki.Megitta,mert nem volt más lehetősége.
2010. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig tartok itthon Nurofen szirupot. Ahhoz van egy fecskendő és én azzal adom be neki. Pici vízben feloldom a port, felszívom a fecskendőbe és azzal adom be neki. Rögtön utána kap egy bögre teát, oszt jó van. Nem kell annyit problémázni, olyan nincs, hogy nem lehet beadni a gyógyszert a gyereknek.
2010. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk szintén ugyanaz a probléma, másfél éves a babám, hasmenéssel küzdünk. Itatom, amennyit tudom, normafloret kap, plusz mellé Normolyt port, aminek igazán jó íze van, mégsem veszi be, nem tudom megitatni vele. A Smecta porról aztán ne is beszéljünk, egyszerűen katasztrófa ahogyan kapálózik, kiüti a kezemből. Ugyanezk a helyzet a rizs itallal is. Én egyelőre azért harcolok, hogy ne száradjon ki, sokat itatom. Mi már voltunk ilyen miatt kórházban fél évvel ezelőtt, kiszáradt és nagyon le volt gyengülve. Mégegyszer ezt nem akarom, így holnap minden erőmet bevetem hogy megigyon mindent amit elé teszek. Remélem Te is sikerrel jársz majd!

2010. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!