Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól, hány hónapos kortól...

Mikortól, hány hónapos kortól kell elkezdeni a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Két éves kor körül érdemes megpróbálkozni. Előtte még nem érettek rá a picik. Legfeljebb véletlenül sikerül a bilibe pisilni,kakilni. Ha korán kezded,akkor könnyen az ellenkező eredményt éred el.
2011. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "KELL".

Minden gyerek máskor érik meg rá, az enyém 2,5 évesen. Bizonyára kezdhettem volna hamarabb is, de nem biztos, hogy attól még gyorsabban lett volna szobatiszta.

Nem tudom, mennyi idős a gyereked, ha elmúlt 2 éves, próbálkozhatsz, főleg, ha tetszik neki. (Bár szerintem szobatiszatságra csak úgy érdemes szoktatni, hogy otthonra egyáltalán nem adsz rá pelenkát. Sok lesz a baleset, de csak így tanulja meg, hogy ha nem a bilibe, akkor a gatyába megy a pisi, kaki.)

2011. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 20 hónaposan lett nappalra szobatiszta pár nap alatt. Bilit első szülinapjára kapta, 16-17 hónaposan játékból csücsült csak rá, nagy ritkán pisilt bele. Majd 20 hónaposan tényleg 2-3 nap alatt lekerült Róla a pelus, csak alváshoz kell. Most lesz 22 hónapos.


Akkor tedd bilire, ha már úgy látod, megérett rá. Viszont azzal nem értek egyet, hogy 2 éves kor előtt nem érettek rá, sok gyerek van körülöttem aki -úgy mint az én lányom is- szobatiszták lettek 2 éves kor előtt legalább nappalra.

2011. júl. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21,5 hónapos a fiam, 2 hónapja nappal szobatiszta (alváshoz is, ha elmegyünk valahova, akkor is). Éjjelre kap csak pelust.
2011. júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!