Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban és hogyan...

Mennyi idős korban és hogyan lehet elkezdeni a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés
Semmiképp nem szeretnék erőltetni semmit, csak megmutatni, hogy más is létezik a peluson kívül. Mamám mindig azt mondta, hogy anyukám már 1 évesen szobatiszta volt, férjem dettó, én és a hugom viszont 3 évesen is pelusban flangáltunk. A fiam 14 hónapos múlt.
2011. aug. 24. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2011. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Régebben valóban gyorsabban bilire szoktatták a gyereket, napjainkban nagyon divat a "tartsuk minél tovább babának a gyereket" elv, minden téren.

Én fiam egy éves, van már bilije, természetesen még csak ismerkedik, de már tudja hogy kell ráülni, és ha ráül, vigyorog és várja a dícséretet :) Reggel, mikor felkel, peli nélkül kicsit érdemes ráültetni, csak hogy magát a rutint megismerje. De hidd el sokan azt fogják javasolni két éves kor alatt nincs értelme, de minap a játszótéren mondta egy anyuka hogy ő egy éves kor körül elkezdte ezt és a kislány másfél éves körül van, pisilni reggel már mindig bilibe pisil. Tehát a szülőktől is függ, mikor kezdik el a gyerkőcöket tanítani bizonyos dolgokra.

2011. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Ja, nekem 8 hónapos koromban kezdték, másfél éves koromra én is szobatiszta voltam, tesóm dettó. 26 vagyok most.

2.

2011. aug. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Meg a gyerek hozzáállásán is múlik. Én hiába ültettem rá a kisfiamat, azonnal felpattant róla, pedig már 10 hónapos korában vettünk neki bilit. Ez így van a mai napig.

Én nem fogok "erőszakot" alkalmazni, mint anno anyósom: addig nem állhatott fel reggel a gyerek a biliről, míg nem termelt bele, ott kellett meginnia a kakaóját is (páromról beszélek). Majd másfél évesen, mikor be mert kakilni, apósom az arcába nyomta a szaros kisbugyit. Na ilyen áron ne legyen a gyerekem szobatiszta.

2011. aug. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Amiket utolsó ír azok természetesen végletek, sajnálom szegény gyerkőcöket :( Azért én is hallottam olyat, hogy rákötözték a gyereket a bilire (nagymamám tesójáról még fotó is van, múlt héten láttam pont a képet) de én a normális szülőkre gondoltam :)

2.

2011. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
A védőnőnk szerint a lányunk 3 hós korától volt 'szobatiszta', azaz jelzett a kakinál. Úgy végezte a dolgát, hogy büfiztetés után kitolta az égbe a popsiját. Később ki kellett csomagolnunk, és mindig törlőkendőbe kakilt. Amikor már tudott ülni, kapott bilit. 1 hét alatt lett szobatiszta. Aztán jött a dackorszak kezdete... Újra pelus. Nyár elején levettük róla a pelust, napközben teljesen szobatiszta. Most lesz 3 éves
2011. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Na itt a bizonyíték arra, hogy ez idegrendszeri érettség függvénye!!! Ha meg van érve rá a gyerek, szobatiszta lesz, ha még nincs, akkor nem lesz az, illetve az lehet átmenetileg, aztán szépen visszaesik...
2011. aug. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
az egy eves kori szobatisztasag az HAZUGSAG! EGYSZERUEN ELETKORI KEPTELENSEG! az hogy raultettek a bilire es belesikerult az meg nem szobatisztasag! vannak olyan kisgyerekek akik kb. azonos idoben kakalnak,pl a hugom kislanya mindig eves kozben delbe kakalt, reultette a bilire es mire megebedelt a kaka is le volt tudva. 1 eves volt. de ez meg nem szobatisztasag. a nagymamak hajlamosak osszevissza beszelni ,mint pl. aki azt mondja hogy 10 honaposan elindult a gyereke. igen felall,es kapaszkodva lepeget ,de ez meg nem elindulas! egyebkent kb. 2 eves kortol kezdodik lassan lassan a szobatisztasag. akkor mar o is tudja hogy mit miert. ha van nagyobb testver akkor elofordulhat hogy hamarabb mert latja a masiktol. 14 honaposan tul korai,ne aggodj! az enyem 19 honapos egyeduli es ha leveszem a pelust es spontan pisil ,megilyed es sir . nem tudja mi tortenik. viszont pont ma este a legnagyobb megdobbenesemre , eszre se vettem, a kezembe adta a kakis pelust amit o egyedul vett le. nem voltam esznel a dobbenettol. tehat ne siess van ido!
2011. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Az én fiam 2 éves, és most jött el szerintem az idő. Már a pisit is mondja ha kedve van, meg lehet beszélni vele hogy mi a bili, mit kell vele csinálni. Azoknál az ismerőseimnél akik korábban kezdték, ott is mindennaposak a balesetek legalább 3 éves korig, nekem ez vette el a kedvem.

Az utolsó válaszolónak olyan szívesen mutatnék egy videót a 10 nónapos fiamról ahogy sétálgat a kertben meg az utcán. Ne támaszkodva és nem kézen fogva. Ja, és már 9 hósan is ment 2-3 métert. De biztos én is szenilis vagyok már, nem? :) :)

2011. aug. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

"az egy eves kori szobatisztasag az HAZUGSAG! EGYSZERUEN ELETKORI KEPTELENSEG!"


Kedves válaszoló, aki ezt írtad, a "nem egyforma a babák fejlődése" mondatot hallottad már? Oké, sokan túloznak, én is hallottam már anyukától hogy az én babám x hónaposan már tud állni, de ez annyit tesz hogy odatámasztja valaminek a gyereket aki aztán eldől mint a fa, de nem kéne feltételezni MINDENKIRŐL hogy túloz.


Persze tudom vannak anyukák akik mindig jobban tudnak mindent minden gyerekről a világon.

2011. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!