Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól érdemes és hogyan...

Mikortól érdemes és hogyan elkezdeni a szobatisztaságra szoktatást? 14 hónapos a fiam Miutám bekakil a pelusba mutatja, hogy tele a pelus. Bilije már van, de még csak játszik vele. Ráülni nem akar.

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar ráülni a bilire, illetve azonnal felpattan róla, ha ráülteted, akkor még nem teljesen érett meg a szobatisztaságra. Amivel még esetleg lehet próbálkozni, az a wc-szűkítő. Ha azzal ugyanaz lesz a helyzet, mint a bilivel, akkor még várnod kell, mert erőltetéssel csak rossz élményeket lehet okozni a lelkében, és nagyobb kárt csinál az ember, mint hasznot.

Kisfiam most 23 hónapos, volt olyan időszaka, hogy jelezte, ha kakilt, szólt, hogy cseréljem ki a pelusát, de most megint nem jelez, nem zavarja, tök nyugodtan elvan kakis fenékkel. :( Nem ül meg a bilin, sem wc-szűkítőn. Én nem erőltetem, mert nincs értelme.

2011. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rokon gyerek 3! évesen lett épphogy szobatiszta, de a szülinapja előtt egy hónappal még pelenkában rohangált, amit saját magának cserélt. Az 5 éves bátyja is ilyen későn lett szobatiszta. Most jön a 3. baba, így ha ez a tendencia nem változik, az anyuka 8 évig folyamatosan pelusozik. De nem is tűnt úgy, mintha próbálkozott volna... :S

Hol van ehhez képest a 14 hónap!

2011. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 13 hónapos és én is kezdek rajta gondolkodni, hogy mikor kezdjem el. Én már próbálgattam ráültetni, és csodák csodájára rajta marad, van, hogy 5 percig is rajta ül és játszik.:D Egyszer belepisilt, mert azt hittem, hogy kakilni fog, ráültettem, de csak egy pukit hallottam. Aztán mondom, akkor szálljunk le a biliről, erre látom, hogy belepisilt:D A múltkor meg sikerült elkapnunk egy kis kakit, de akkor a wc volt közelebb:D

Most én azt tervezem, hogy minden nap reggel ráültetem egy kicsit, aztán ha ezt megszokja, akkor beiktatok még egy bilizést. Talán idővel ha sikerül belepisilnia vagy kakilnia és mindig megdícsérem, akkor talán rájön, hogy ez jó dolog, meg ha belepisil, akkor lehet, hogy utána rögtön nem rakom vissza rá a pelust, és talán összakpacsolja a két dolgot, vagy nem is tudom:D

Próbálgatom és ami bejön, azt alkalmazom.

Ha szerencsés az ember, akár másfél éves korára szobatiszta lehet. Ismerek nem egy ilyen embert, akinek sikerült.

Ha már úgy rá tudod ültetni, hogy közben nem visít és nem feszíti be magát, hanem ráül, aztán egyből lepattan, az már mindjárt jobb.

Próbáld meg mindig ugyanakkor ráültetni, mint egy napirendi pont.

2011. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi hárman vagyunk tesók, anyu azt mondja, másfél éves korunkra mindhárman szobatiszták lettünk. Egyik tesóm utána visszaszokott pelusra, mert sokáig kórházban volt és a nővérkéknek ez egyszerűbb volt.

Nyáron jó időben, főleg ha kertes házban laktok, könnyebb:)

Drukkolok!

2011. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!