Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós oltás mellékhatása...

3 hós oltás mellékhatása lehet hányás és étvágytalanság?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom két napja megkapta a 3 hós kötelező oltást. Aznap semmi baja nem volt, enyhe hőemelkedésen kívül. Tegnap este viszont nagyon sírt és feszítette magát, nem fogadta el a tejet a mellemből. Végül cumisüvegből egy keveset evett, és édeskömény teát 40 ml-t itattam vele. Alig bírtuk elaltatni, ilyen még nem volt. Aztán ma reggel már szopizott rendesen, de kb. 1 óra múlva az egészet kihányta, az egész ruhája tiszta tej lett és fuldoklott, még az orrán is jött :-( Persze utána sírt, most meg alszik. A doktornő délben kijön megnézni, de a telefonban azt mondta, hogy nem lehet az oltás mellékhatása. De akkor mi lehet pont most?
2011. júl. 21. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Hányás-hasmenéses vírus. Az oltásnak ilyen mellékhatása nincs.

De ne aggódj, ha délben megy az orvos, ő majd biztosan elmondja, mi lehet, mitől lehet, és mit kell tenni. Az én kislányom 3 hétig volt beteg, de jóformán észre sem vette. :)

2011. júl. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre a vírusra, de nincs hasmenése. Alig várom, hogy ideérjen a doktornő! Köszi a választ!
2011. júl. 21. 10:02
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Lehet szegény összeszedett a rendelőben valamit. Ilyen mellékhatása nálunk sem volt a szurinak. remélem semmi komoly, majd írd meg, hogy mia a helyzet!
2011. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, megírom ha volt itt a doktornő! Lehet, hogy a rendelőben, de az is lehet hogy a kórházban, ugyanis pont rákövetkező nap kellett mennünk hasi uh-ra a kórházba :-(
2011. júl. 21. 10:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én kislányomat baktériumfertőzés után vittem kontrollra (2 hét hasmenés), és ott a rendelőben kapta el a hányás hasmenést (plusz egy hét hasmenés). Szóval nem lennék meglepve!
2011. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Hányhat is az oltástól.Az én kislányom is mikor megkapta az oltásokat 2hós,3hós,4hós utána mindig hányt.Csak ő aznap 3-szor,másnap már nem volt semmi baja.
2011. júl. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi tegnap kaptuk...

A kisfiam este 2* hányt, mára csupa pötty lett, hőemelkedéssel

Nekem azt mondta a gyermekorvos, hogy valószinű lappangott benne valami már és ráoltottunk...

2011. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Végül volt itt a doktornő. Azt mondta, hogy nincs vész mert nem lázas a kislányom, és hogy szerinte a combja fájt és azért sírt nagyon. De hogy ma miért hányt, az rejtély. És tartotta magát ahhoz, hogy ilyen mellékhatása nem lehet az oltásnak. És hogy nem is vírus szerinte. Úgyhogy nem lettünk okosabbak :-( Mindenesetre azóta már volt egy szopi és eleget evett, a combiját beborogattam és azóta alszik mint a bunda (4 órája).

Köszi mindenkinek a válaszokat!

2011. júl. 21. 16:20
 9/10 anonim ***** válasza:

LEHET AZ OLTÁSNAK MELLÉKHATÁSA

ÉN MIELŐTT BEOLTATOM A GYERMEKEM ÁTOLVASOM A BETEGTÁJÉKOZTATÓT,ADDIG NEM IS ENGEDEM, ESZERINT:


Egyéb mellékhatások:

Nagyon gyakori (10 oltásból több mint egy esetében fordult elő)

- álmosság,

- fejfájás,

- étvágytalanság,

- magas láz, 38 °C fölött,

- fájdalom, pirosság és duzzanat az oltás helyén

- szokatlan sírás,

- ingerlékenység, nyugtalanság.

Gyakori (10 oltásból kevesebb mint egy, de 100 oltásból több mint egy esetében fordult elő):

- hasmenés,

- hányinger, hányás

- magas láz, 39°5 C fölött,

- rossz közérzet,

- kemény duzzanat az oltás helyén,

- gyengeség


[link]

2011. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hűha, köszönöm! Előre szoktad megnézni, vagy ott a rendelőben kéred el a tájékoztatót? Nem értem, akkor miért mondta a doktornő, hogy csak láz szokott lenni a mellékhatás, mikor több dolog is fel van itt sorolva, ami nálunk is megjelent. Egyébként azért nem tájékozódtam most, mert ez kötelező oltás, amit így is-úgy is be kell adni. De abban igazad van, hogy célszerűbb előre elolvasni a tájékoztatót hogy fel tudj készülni a mellékhatásokra.
2011. júl. 26. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!