Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad a pici...

Miért nem szabad a pici babáknak cumisüvegből enni adni?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik tápszeresek. az én babám most lesz 2 hetes és nincs elég tejem, csak kevés, és a védőnőm megtiltotta, hogy cumisüvegből adjak neki enni, csak kiskanállal vagy pohárból itassam.
2011. júl. 22. 10:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Mert cumizavaros lehet. Ennek ellenére, rengeteg baba van, akinek kiegészítés kell, mégis kap cumisüveget és nem lesz semmilyen zavara.

Nem tudom, mennyit eszik a babád, de az enyém kapásból 60-90 ml-ek evett tápszerből, ember legyen a talpán, aki meg tudja csinálni, hogy ezt a mennyiséget bekiskanalazza a gyerekbe, anélkül, hogy kihűljön a tápszer és közben a gyerek se aludjon be.

Ha szeretnél cumisüvegből etetni, tedd azt, a védőnő tanácsot adhat, de nem tilthat el semmitől. Te vagy a gyereked anyja, te döntesz. Az Aventes, Mamos cumik nagyon jók, mi az Aventest használjuk.

2011. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nem az, hogy nem "szabad", csak ha mellette azért szoptatod is, akkor előfordulhat, hogy ez gondot okoz, mert a cumit máshogy kell szívni, és könnyebben is jön, ezért megeshet, hogy amikor mellből szoptatod, már nem lesz kedve megdolgozni érte, mert ugye a cumiból neki könnyebb.

De pl. a fiamat az első két hétben lefejt tejjel etettem, mert egyáltalán nem tudott szopni, és ő cumisüvegből kapta, elég durva lett volna, ha kiskanállal kapta volna az egész adagját, a pohárhoz meg szerintem én voltam túl béna, nem tudom, de az mindig a nyakában kötött ki, így cumisüvegeztünk, és nem okozott problémát a későbbiekben sem.

2011. júl. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
hát akkor mond a védőnőnek hopgy leeht jönni ideköltözni és kb egész nap etenél,mert mire befejezed a kanálbol való etetést már kezdheted is elöröl,ennek ellenére igaz,hogy a szopizás rovására mehet a cumisüveg.keress olyan üveget ahol hasonló a cichez a cumi része és kcis a luk is,hogy ne jöjjön annyira.
2011. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
22%

ez egy nagy tévhit hogy cumizavaros lesz. ilyen nincs. csak az anya nem elég kitartó hogy mindegyiket adja a gyereknek.

De el kell döntened, hogy mit szeretnél. 2 hetesen vagy erösen próbálod és nagy sírások árán, de szaporítod a tejedet vagy elkezdesz tápszerezni és lassan de elapad a tejed.


ha esetleg a cumisüveg után nehezebben fogadja el a cicit is eröltetni kell.

a jó tápszerezés titka, hogy elöször csak is cici amíg csak van valami a ciciben, aztán jöhet a tápszer, és ennek mindig így kell lennie, így simán elfogja fogadni a cicit, és a cumisüveget, cumit is.

de számolnod kell vele ha már most tápszert adsz hogy el fog lassan apadni a tejed.


nekem tápszeres volt, de cicit is szopta minden alkalommal kb 20 percet, de kb 5 mili jött csak.

2011. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Előzőnek: az, hogy neked nem lett cumizavaros a babád, nem jelenti azt, hogy másnak nem lehet.

Igen a cumi/cumisüveg megzavarHATja a szoptatás, előre nem lehet tudni, hogy kinek okoz gondot, lehet, hogy a többségnek nem, de kérdés, hogy szeretnél-e ebben az esetben a kisebbséghez tartozni.

Mennyi pótlást kap most a babád? Hallottál a szoptanítról?

2011. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat fogyott a pici és az éjjel méregettem, hogy mennyit eszik és mennyi tejem van, amit letudok fejni neki! kb. egy óráig van cicin (én úgy érzem, hogy eszik mert van, hogy hallom nagyokat kortyol és közben szivja is), és mikor már teljesen bealudt, sehogy nem tudtam felkelteni, akkor hoztam mérni, és ugyanannyit mutatott a mérleg! aztán lefejtem mindkét cicim és összesen a kettőből 10 gramm jött! valószinű, hogy mivel nincs elég tejem, nagyon nehezen jön, elfárad a cicin és bealszik, emiatt semmit nem eszik jóformán, már sirni is alig hallottam, igy ma elment és muszáj voltam venni tápszert, mert már nagyon lefogyott és féltünk, hogy ki fog száradni! kb. 5 perc alatt 50 grammot meg is itta cumisüvegből annyira éhes volt már szegényke! pedig próbálom masszirozni a mellem, a kicsit ugye eddig egyfolytában csak cicire raktam, de mind hiába, valamint még folyadékot is iszom bőven, + szoptatós teát! valóban nagyon sokáig tart beadni neki kiskanállal azt a 40-50 g-ot, ráadásul még ki is üti a kezemből és igy fele mellé is megy, a lefejt tejjel csináltam igy.


Akkor azt mondjátok, hogy nyugodtan adhatom cumisüvegből neki az ételt, és azért tegyem előtte egy kicsit cicire?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. júl. 22. 11:24
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem hallottam még róla, de most utána olvastam. Elég fura a számomra.
2011. júl. 22. 11:28
 8/22 anonim ***** válasza:
57%

lehet,hogy le leszek pontozva,de én ebben az esetben nem szórakoznék a kanalazgatással hanem cumisüvegből etetném!

pláne,hogy ha már ennyire éhes!

2011. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Igen, én is ezt akartam írni. Oké, hogy első a szoptatás, de azért nem kell átesni a ló másik oldalára, tudni kell, hol van az határ, amikor már nem éri meg ezzel kínlódni. A cumisüveg meg a tápszer nem az ördögtől való, csak éppen egy második megoldás, ha az első nagyon nem megy.
2011. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Adhatod neki cumisüvegből a kaját de akkor be is fejezted a szoptatást, mert nem fogja elfogadni a melled, átszokik a cumisüvegre.

Én biztos próbálkoznék még, nem adnám fel ilyen könnyen, de te tudod mennyire fontos neked, hogy a gyereked a legjobbat kapja.

2011. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!