Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha adóstárs vagyok a gyed-ből...

Ha adóstárs vagyok a gyed-ből csp. -ból levonhat a bank?

Figyelt kérdés

Eddig postán kaptam,de költözünk másik városba,az új cím ideiglenes lesz,pár hónap múlva lesz állandó lakcímünk.Így egyszerűbb lenne számlára utaltatnom.

Egy félelmem,hogy egy jelzáloghitelnél adóstárs vagyok és már kaptam levelet a banktól,hogy fizessek mint adóstárs,mert el van maradva a hitellel az adós!

Ráadásul pont abban a bankban szeretnék számlát nyitni ahol a hitel van!Gyed,csp,majd a gyes.-ből vonhat le a bank?


2011. júl. 22. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm azt mondta,hogy neki tartozás miatt vonnak le a gyesből,és a családi pótlékból.De saját tapasztalatom nincs.
2011. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elszomorítani,de szerintem igen!

Nekem mondjuk a hitelemet a gyes-ből és a csp-ből vonja a bank.

Nem szabad ilyenekbe belemenni.Én is megégettem már magamat s most is csak nyögjük a tartozást 4 gyerek mellett,pedig már 2 éve ellopták az autónkat,amit hitelre vettünk újonnan.Havi 40 000.Már csak nyögjük szó szerint.

Ügyvéddel nem tudsz beszélni,hogy ilyenkor mi van?

2011. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nem tudom de ha inkasszót tesznek a számládra akkor már nem nézik, hogy a rajta levő pénz honnan van. előtte nem tudom vonnak e de feltételezem a gyedből minden gond nélkül, hisz munkaviszony után jár, tehát nem segély
2011. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát ez gyönyörű!

Még a gyed oké is lenne,mert az elvileg jövedelemnek minősül.De hogy a csp(ami szintén jövedelemnek számít)és a gyes(ami ugyebár segély!)hogy lehet 3.személy számára elérhető,az azért borzalom!Fogalmam sincs,hogy hova kérjem a postám!Ráadásul,ha nem veszem át a mostanit,még csak be sem tudok szaladni a postára,mert az ország másik végébe költözünk!

Komolyan mondom meg áll az ember esze,hogy mi folyik ebben az országban!

2011. júl. 22. 14:19
 5/14 anonim ***** válasza:
párod nevére nyitnátok egy bankszámlát? ugy tudom lehet kérni a gyes az élettárs számlájára, bár ezt inkább érdeklődd meg
2011. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyedül költözöm a kicsivel,párommal külön vagyunk egy ideje:(
2011. júl. 22. 14:24
 7/14 anonim ***** válasza:
Kinek vállaltál kezességet?Ismerős?
2011. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

jajj akkor ez nagyon patthelyzet :(((

barátnőd nem tud segíteni vagy anyukád, hogy hozzájuk vigye a póstás?

2011. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na jah...ismerős...az ex az adós :S

Hát csak barátnő címére fogom tudni kérni,majd vele megbeszélem.Köszi a segítséget!

2011. júl. 22. 14:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak!

Minden jót!


4 gyerkőc anyukája

2011. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!