Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig pépesítettétek babátokn...

Meddig pépesítettétek babátoknak az ételt?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 14 hónapos és 5 foga van.
2011. júl. 22. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbiknak úgy 9-10 hós koráig. A kisebbik sose volt hajlandó pépeket enni, csak úgy evett mindent, hogy kis darabokra volt vágva. Az ínyével is ügyesen rágott már, de hamar jöttek ki a fogai, egy évesen már 16 kinn volt.


Szerintem nem függ egyébként a fogak számától. Ismerek olyan babát, akinek 1,5 évesen 4 foga van kinn, de nem pépesít neki az anyukája.

2011. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos korától nem pépesítettem semmit, csak villával összetörtem - egyetlen foga sem volt még akkor. :) Sőt, 7 hónaposan már kenyeret csócsált, 7,5 hónaposan egy darab sajtot lopott ki a kezemből, és mindet szépen elnyammogta egyetlen fog nélkül. 9 hónapos korára gyönyörűen ette a kenyérkatonákat sajttal, sonkával, egyéb szendvicskrémekkel, amiket én gyártottam neki.

Majdnem 9 hónapos volt, mikor kijöttek az első fogai, 1 évesen még csak 4 volt neki, de már fixen azt ette, amit mi is.

Nem kell ahhoz fog, hogy megegye a darabos kajákat, az ínyükkel tökéletesen tudnak pépesíteni.

Egyébként minél előbb kezdi az ember, annál jobb, annál hamarabb hozzászokik a darabos ételhez. Én babakeksszel, bulátával, kölesgolyóval szoktattam ezekhez 6 hónapos korától. Kezébe adtam, és hadd egye! :)

2011. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

változó.

8 hós kora óta próbálok darabosat is adni. de a többség püré.

most 1 éves, az őszibarackot hámozva, felezve is megeszi, rizst, zöldségeket összetörve, de pl. a sárgabarackot, más keményebb húsú gyümölcsöt csak pürésítve

(7 foga van)

2011. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 7,5 hós koráig pépesítettem, akkor elvoltunk nyaralni, nem volt turmix, vittem neki üvegeset, az persze nem kellett neki,és ami olyan volt,csak villával össze nyomkodtam neki! Most 9 hónapos, de azóta is csak össze nyomkodva, kicsit darabosan eszi, sokkal jobban ízlik neki, és annyira édesen megrágja a kis fog ínyével, amíg jól meg nem rágta, és le nem nyelte, addig el sem fogadja a következő falatot! Nagyon édes! Ja, 9 hónapos, és még nincs egy foga sem!
2011. júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Kislányunk 13 hónapos múlt, 2 foga van kint alul és 2 jön most felül. Mindent pépesítek neki, nem nagyon akar rágni. Ritkán eszi a kiflit vagy péksütiből pár falatot, de minden mást pépesítek, mert amúgy nem eszi meg. Védőnő szerint nem kell elsietni, mert rosszabbat teszünk ha a baba a darabos ételtől öklendezni kezd s megijed. Inkább pépesítés még egy darabig.
2011. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy csináljuk, hogy a husit, tojást, sajtot,ilyesmit darabosan eszi a saját kezével, közben adom neki kanállal a főzeléket. de ha darabos a főzelék, azt már kitolja a nyelvével. Bulátát, kekszet, kenyeret ilyesmit szik.
2011. júl. 22. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!