Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, hány hónapos és hány...

Mikor, hány hónapos és hány kilós korban múlt el nálatok a hasfájás?

Figyelt kérdés

3 hónapos a lányunk és hasfájós, általában este vergődik sokat, feszíti magát, húzkodja a lábát. Fürdés után általában le lehet tenni aludni, ezzel szerencsére nincs baj. Hajnalban ugyanez, húzkodja a lábát, nyögdécsel, nehezen alszik vissza, ha sikerül akkor fél-1 óra múlva ébred, újra nyögdécsel, pukizik. A hajnalok általában odaszaladgálással telnek, visszaadogatjuk neki a cumit, így nagy nehezen alszik még valamennyit reggelig.

Nem annyira vészes, nem sír hangosan, vagy ilyesmi, csak kíváncsi vagyok kinek mikor állt be a baba emésztése, és volt-e összefüggésben valamivel, pl. hozzátáplálás elkezdése, valamilyen gyümölcs bevezetése stb.


2011. júl. 24. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első 3 hónap nehéz volt nekünk is.Hasfájós volt, én meg csak bimbóvédővel tudtam szoptatni, mert picit lapos a bimbóm.Szóval valószínűleg, hogy sok levegőt nyelt így szegény.Ő csak este szenvedett, kb. 6-tól 9-ig, de akkor nagyon.Az éjszakákat másfél hónapos kora óta átalussza, ő alakította ezt ki magának, nem erőltettem, de előtte is csak egyszer szopizott éjjel.Ami nálunk bevált, az a kanalas gyógyszertári görcsoldó,amit a gyerekorvos írt fel.Ha az nincs, lehet, mi is éjszakázunk.Mondta a védőnő, hogy nem csak levegőnyelés okozza, hanem az első 3 hónapban kevesebb enzim termelődik, nehezebben emészt a baba.3 hónapos korban áll be a normál enzim termelés.Igaza lett, mert lányomnak 3 hónaposan elmúlt, amint betöltötte.Ez nem függ a kicsi súlyától, sem a hozzátáplálástól.Jó tanács: evés közben is büfiztesd meg.Nekem ezt tanácsolták, amikor hamar jóllakott.Egyrészt mert az evés közben lenyelt levegő telíti a gyomrát.Ha az kijön, többet eszik.Másrészt megszabadul a pocakját kínzó levegőtől.Tornáztasd a lábát a hasa felé,ez is segít, mert a felesleges levegő alul kijön puki formájában.Vagy melegítsd a pocit.A cumi jó, mert sokat segít, ha szívhat valamit.Ezeket a tanácsokat unokatesómtól kaptam, és mind működik!

Egyszer szoptatás végén kihányta az egészet.Nem böfi volt, sugárban jött vissza.Rohantam vele az orvoshoz,aki azt mondta, hogy makk egészséges, csak sok levegőt nyelt, és az kilökte belőle az egészet.Na, innentől kezdve minden szopinál 2-3-szor a vállamra tettem büfiztetni.

2011. júl. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3,5 hónaposan. tápszert váltottunk a novalac Ac-t, nem tudom most attól múlt el vagy egyébként is elmúlt volna...mondjuk nálunk este hattól hajnal kettőig tartott a hasfájás minden nap.
2011. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves a fiam, de még mindig gyötrik a pukik, illetve egyes kaják. Ezeket persze próbálom nélkülözni az étrendjéből. Mi még mindig szenvedünk a sok levegő miatt, és hogy mikor múlik el? Talán ha már nem fog szopizni. Próbálom elválasztani, de eddig nem sok sikerrel. Éjjelente van, hogy óránként ébred egy-egy szélgörcstől! :-(
2011. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos mi is szenvedünk még néha a hasfájással, pedig 6 hónapos a lányom. Legutóbb tegnap este szenvedett. :( Nem tudom, mikor és minek hatására fog elmúlni.
2011. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat, hát akkor meglátjuk. :)

Ma egész szépen jöttek ki a szelek, alul felül is, és nyugodtan alszik napközben, bár lehet hogy csak a frontok és az idő nyomták el, ki tudja. :)

2011. júl. 25. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!