Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes babám van hogy alig...

Alaszka kérdése:

5 hetes babám van hogy alig alszik, és félóránként szopizni akar, miért csinálhatja ezt?

Figyelt kérdés
2. babám, hasfájós volt már két hetesen is, de eddig inkább este jelentkezett ez, és akkor kézben is egyfolytában sírt. Most ha mellre teszem, akkor megnyugszik, elalszik, de ha leteszem, 5 perc után felébred, a kezünkben fészkelődik, csak cicire hagyja abba. De van hogy a cicit is nyugtalanul kapkodja ki be, és kapkodja a levegőt. Este így alszik el, hogy két órát kínlódik bármit csinálok vele, nyugtalanul kapálózik, és szopizik, közben nagyokat nyőg, pedig van széklete rendesen naponta 3-4x. Éjjel 1,5-2 óránként szopik. Tej van elég, mert gyarapszik rendesen. Van valaki akinek hasonlót csinál a babája?
2011. júl. 24. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
igen nekem ezt csinálta elmondtam a gyerekorvosnak és a védőnőnek megnézték a tejem és kiderült hogy nem elég tápláló a számára ezért tápszert kap
2011. júl. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy nézik meg a tejet? Az első babám 18 hónapig szopott, de nem emlékszem, hogy ezt csinált a volna. És 5 hét alatt 1 kg-ot hízott, ezért nem hiszem, hogy nem tápláló, de majd megemlítem a dokinak.
2011. júl. 24. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

6 hetes kor körül fejlődési ugrás van. Ilyenkor hirtelen megnő a baba igénye, amit a szervezeted nem tud rögtön követni. Amit tehetsz: nem nyugtalankodsz, hanem a babád igényei szerint szoptatsz. 3 órán belül az üresebb melledet add neki, így megelőzheted a hasfájást is (nyugi, lesz benne elég tej!). Így néhány nap alatt beáll a kereslet-kínálat. Hidd el, híg, nem tápláló tej nincs! A tejed mindig a te babád igényeinek megfelelő összetételű!!! Meglátod, néhány nap alatt túl lesztek ezen is :)

[link]

[link]

2011. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is ezt csinálta, nálunk is a növekedési ugrás miatt lehetett. Volt olyan nap, amikor egész nap csak feküdtünk és szopcsizott....1,5 hétig tartott. Ha szépen gyarapszik, és megteheted tedd mindig mellre ha kéri, pár nap és rendeződni fog a helyzet. Nehezen viselik az időjárási frontokat is...

2011. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat.

Igen, front is lehet, mind a kettő hidegfrontkor született. :)

2011. júl. 25. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!