Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hetes babám fel akar ülni....

Disi kérdése:

10 hetes babám fel akar ülni. Miért csinálhatja ezt?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdődött, babakocsiban is (hordozóban van) elkezdi felhúzni magát hasból, ha kézben van akkor is. Tegnap magamra fektettem (félig ülő helyzetben voltam és elkezdte felhúzni magát. Kipróbáltam meddig megy el, teljesen fel akar "ülni" csak a kis feje lóg még előre mert azt nem tudja sokáig megtartani. A védőnőnek mutattam azt mondta korai még később szokták ezt elkezdeni de a mai babák között sok a csodapók.
2011. szept. 10. 07:27
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Amig mAgától, SEGITSÉG NÉLKÜL erölködik, addig nincs baj, viszont ha megfogod a kezét például, hogy könnyebb legyen, akkor azzal nem használsz neki.

A gyerekek NEM igy kezdenek el ülni, nem FELÜLNEK, hanem elöször vagy négykézláb állásból a lábul mellé teszik a popsijukat, a kezükkel támaszkodva, idövel elhagyva a támaszkodást, vagy amikor már térdelnek vagy felállnak (kapaszkodva), akkor onnan ereszkednek le ülö helyzetbe.

Mindenképpen hagyd, hogy csinálja úgy, ahogy egyedül sikerül neki, mert csak igy tudnak az izmai rendesen kifejlödni.

négy gyerekes anya

2011. szept. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom is olyan 3 hónapos kora körül kezdte a "hasizmozást". Ennek ellenére most, 6,5 hónaposan sem ül még. Szóval igazán nem jelent semmit.

Nekem is mondták, hogy korai, de mégsem lett belőle semmi. :)

2011. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor hagyom hadd csinálja. Csak megijedtem, mert egy ismerősöm babája sem csinált ilyet. Ha tornázni akar, tornázzon :)))))))))))
2011. szept. 11. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!