Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyből külön szoba? Vélemény?

Egyből külön szoba? Vélemény?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, így nincs tapasztalatom ebben a kérdésben.

Sok kisgyerekes anyuka mondta, hogy jobb, ha az első pár hónapban a szülők szobájában van a kiságy.

Mások viszont azon az állásponton vannak, hogy jobb egyből a külön szoba, mert később nehezebb lesz odaszoktatni a babát.


Nálunk már készenáll a babaszoba, de most elbizonytalanodtam. Vigyünk át inkább a kiságyat a mi hálószobánkba?


38+2 hkm


2011. júl. 25. 11:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat is!


Azért megnyugodtam, hogy mégiscsak vannak az ismeretségi körömön kívül is olyanok, akik külön szoba pártiak! :)


Kedves utolsó, természetesen téged/titeket is megértelek! :)

2011. júl. 25. 12:44
 12/17 anonim ***** válasza:
Születése óta külön szobában alszik , 4 hetes korától átalussza az éjszakát, soha nem kellett altatnom, beteszem az ágyába és alszik is. Ha felébred nem sír, hanem "beszélget" , most másfél éves és soha nem volt gond, sőt megkönnyített mindent a külön szoba.
2011. júl. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mi is külön szobába raktuk, azért is mert nem fért volna be a hálóba és így apuka is tud pihenni. 2 hónapos koráig egy szobában aludtam vele, de külön ágyban ő a bölcsőjében. Szerintem az elején praktikus ott aludni mellette, mert igy csak felültem az ágyban kivettem a bölcsőből és tudott szopizni és amíg egy éjjel sokszor kel, akkor nem annyira fárasztó.
2011. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első gyermekem is külön aludt első naptól kezdve, most 2 és fél hós a kisebbik és ő is külön szobában van. Én nem tudnék velük együtt aludni, zavarnak a szöszmötölések és így is felébredek minden mozdulatokra. A nagy fiam, 22 hós, hamar megtanult egyedül aludni, azóta is jó alvó. A kicsi lány is 4 hetes kora óta reggel 5-6 között kel először, kell neki a nyugalom, szerencsére. Úgyhogy én átjárok szoptatni és a saját ágyikómban alszom. Nekünk bevált. Mindenki a saját szobájában. :)

2011. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!!!


Én is a külön szobát prolongálom, csak mint ahogy a kérdésben is írtam, elbizonytalanodtam, de most már visszatértem az eredeti elképzeléshez, úgyhogy tényleg marad a külön szoba dolog.

2011. júl. 25. 13:26
 16/17 Snapette ***** válasza:
Nálunk csak azért alszik egy szobában velünk, mert iszonyú mély alvó vagyok, és aggaszt, hogy nem hallom meg a másik szobából, ha sír, és a férjem sincs mindig itthon. Három hónapos most. Egyébként nem alszik velem egy ágyban, és most már átalussza az éjszakát, úgyhogy hamarosan költözik :).
2011. júl. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

:)


Én "szerencsére" nem vagyok túl jó alvó, szóval reménykedem, hogy majd meghallom ha felsír vagy nyöszörög, főleg, hogy a fülem mellett lesz a babafigyelő. Férjemre ezügyben "nem számíthatok", ő ha elalszik, még arra sem ébredne fel, ha a füle mellett elsütnének egy ágyút :D

2011. júl. 26. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!