Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Evesproblemak 11 honapos...

Evesproblemak 11 honapos fiamnal, mi lehet a megoldas? ddig rendesem evett, bar a tizorait kezdte hanyagolni,2 napja ebedelni sem akar.

Figyelt kérdés

7-kor kap tapszert

tizorai valami pici gyümölcs

ebed rendes menü hussal

uzsi gyümölcs valami gabonaval

vacsi tapszer

Persze van amikor velünk is vacsizik rendes kajat, es utana lefekveskor tapszer.

De most tüntet az ebed ellen is, sem bebietel, sem rendes kaja....csak olyat hajlando megenni, amit egyedül gyömöszölhet a szajaba...volt valakinel hasonlo, mi lett ra a megoldas?Egyszerüen fogalmam sincs miert nem eszik?


2011. júl. 25. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
akkor hagyd, hogy egyedül gyömöszölhesse a szájába, próbálkozik, önállósodni akar. Nekem ilyenkor még a pörköltet is kézzel ették, ez az időszak nem több 1-2 hétnél. Rakj elé kanalat, előbb-utóbb azzal is megpróbálkozik majd. Ha zavar, hogy mindenféle kaját kézzel eszik, akkor csak az marad, hogy olyan kajákat készítesz neki, amit ehet kézzel (kenyérfalatkák, gyümölcs), de igazából kéne neki a főzelék is pl.
2011. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
na ez a baj, hogy a fözeleket nem tudja egyedül enni...nevetseges, de ma üres spagettit evett majdnem fel oran keresztül büveszkedte a szajaba
2011. júl. 25. 13:52
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor egye néhány napig az üres spagettit (vagy akár sajtosat, tejfölöset), legfeljebb komplett mosdatás lesz a vége, de ha nem hagyod gyakorolni, önállósodni, akkor meg fogja magát makacsolni és egyáltalán nem fog elfogadni semmilyen kaját. Ilyenkor csak az van ,hogy hagyni kell, ettől még fog ő idővel szépen kanállal enni, nyugi. esetleg, ha kapható rá a fiad, akkor Te meg 2 kézzel megevett falat között adhatsz egyet kanállal, hátha elfogadja. Sajnos ilyenkor az étkezések kitolódnak ,csúszik a napirend, de ez ezzel a korral jár. A főzelékből ha a fasírtot vagy bármilyen feltétet eszi ő kézzel, akkor szerintem tudod etetni "suttyomban" kanállal, csak erőltetni nem szabad.
2011. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszodat, en valoban a napirend csuszasatol vagyok betojva az hohy uszik a konyha a kajaban az nem tema nalam sem.De tegnap pl. a du.-i alvas utan ebedelt.Igy sem egy nagy alkat(9kg, de 82cm), de ennyi eves mellet mindig felek, hogy meg fogyni is fog.
2011. júl. 25. 14:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én 7 hónapos fiam nem hajlandó elfogadni a barackot, ha én adom neki, csak akkor eszi meg, ha nagy darabokra feldarabolom és megfoghatja. Beveszi a szájába és leharapja! pedig foga sincs. Én hagyom és jókat mosolygok rajta. :)Így viszont bepuszil egy egész barackot!
2011. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!