Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám rászoktatni a...

Hogyan tudnám rászoktatni a cipőre a 13 hós kislányunkat?

Figyelt kérdés

13 hónapos elmúlt, minden cipőt levesz sajnos :( Van szandál, van tépőzáras cipő, van zárt cipő, van fűzős... egyik sem vált be. Levesz mindent. Lakásban nem gond mert van rajta zokni, de utcán :( Volt hogy megkérdezték az utcán, hogy hol van a kislány cipője? Úgy mutattam hogy itt van a kezemben, de nem tűri meg magán.

Kúszik-mászik, lépeget is már. De a cipőt leveszi, lerúgja, letépi...mikor hogy.

Van ötletetek?


2011. júl. 26. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen cipőt veszel neki?

Puha talpú, első lépés kiscipőt?

Vagy keményebb nehezebben hajló cipőt?

Jó rá a cipő? Nem szorítja, nem érdes, nem kemény, hogy nyomná a lábát?


Az én fiam Pediped cipőben tanult meg járni. Ez olyan, mintha nem is lenne a lábán semmi, két ujjal össze lehet hajtani, olyan puha. De utcán mégis van valami a lábán! Szereti is nagyon az első pillanattól! Ha menni akar kifele, mutogat a cipőjére!

Ilyen: [link]

Konkrétan ez: [link]

2011. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, ezzel minden gyerek így van. A tépőzáras tuti nem jó, azt nem lehet úgy ráadni, hogy le ne vegye.Nekem a csatos vált be. Ha le tudja venni, akkor egy lyukkal arrébb kell csatolni. Egyszerre ne legyen sokáig a lábán, fél-háromnegyed óra elég is. Amikor levetted a cipőt nézd meg a lábfejét, hogy nem piros-e, nem dörzsöli-e a cipő vagy nem töri-e. A fűzős is jó, ha a masnik hurkait újra összekötöd, akkor nem tudja kibontani. Persze fontos, hogy a baba mérete legyen a cipő, ha túl nagy, mindenképpen lejön könnyen.
2011. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, a puhatalpú cipő megoldás lehet. Nekünk Liliputi (saját márkás) van.

[link]

2011. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek. A méret jó, mert úgy olvastam, hogy a gyermek lábának mérete plusz egy ujjnyi legyen a nagyság. De rá szoktuk próbálni amikor vesszük.

A cipői majdnem mind kemény talpúak, nekem azt mondták, hogy az a jó mert abban tanul meg járni, akkor ezek szerint nem :(

Beszerzek egy puhát is, köszönöm a linkeket, már tudom, hol és milyet keressek.

2011. júl. 27. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!