Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felvesz-letesz módszerrel...

Felvesz-letesz módszerrel kezdtem altatni de miért nem működik?

Figyelt kérdés

már 13 hós, fél évig cumi volt, akkor aludt, de mikor kiesett a szájából nem tudott visszaaludni így elvettük... utána rászoktattuk sajna az ordítás miatt a ringatós éneklős alvásra... viszont most már éjszaka ha felébred is ringatni énekelni kéne ami nem megy...

Most 5. napja csinálom a felvesz leteszt, először 124 utána 79 után 24 most rendre 16-18x veszem fel.

A gondom az, hogy ha feláll és közelebb lépek az ágyhoz akkor egyből leül, ha kimegyek ordítva feláll beérek elfekszik, ha közel állok akkor dumál, játszik stb.. én vagyok a fő játék.. most is úgy aludt el a végén, hogy megkapta az üres cumisüveget szívogatni...

Mit csináljak másként? volt olyan hogy egész nap nem aludt csak 10 percet, azt is jól bírja... szóval a kifárad nekünk annyira nem jön be...


2011. júl. 26. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez a módszer, épp úgy, mint a többi nem csodaszer és nem minden gyereknél működik... Ahhoz, hogy a gyereked megszokja idő is kell, emellett neked is teljesen el kell legbelül is fogadnod... Ha csak egy kicsi kétely is motoszkál odabenn, az a gyerek megérzi...

Nem értem, miért kellene egy kicsi gyereknek akár éjjel, akár nappal tök egyedül elaludnia... Számomra látod ez a fura. Nekem 4 gyerekem van, de amíg igényelték, velük voltam, míg elaludtak, akár melléjük is feküdtem, hogy el tudjanak lazulni, csendesedni. mindkettőnknek jó volt az a néhány perc... Biztos, hogy nem hagynám sírni fölöslegesen, ha lenne ennél kíméletesebb módszer is az alvásra..

2011. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de ha melléfekszem, akkor elkezd játszani, sötétben akár másfél órán át is... eddig tűrtem, hogy harapdáljon, az ujját dugja az orromba stb... lehet kicsit érzékeny, de már ásítozik és akkor sem jó neki ha elalszik a karomban mert mikor beteszem az ágyba már ébred is... egész éjjel meg mégsem ülhetek a kezembe fogva a gyereket...
2011. júl. 26. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:

124-szer felvetted? ? atyaisten :))) hát ezt az én idegeim biztos nem bírnák

nekem kezdettől fogva ott kell ülni a kiságy mellett amíg el nem alszik, illetve most már mesélek is neki (2 éves)

Lehet rossz ötletet adok, de nem gondoltál ismét a cumira? mert amikor írtad hogy a cumisüveggel aludt el, arra gondoltam, hogy lehet cumira lenne szüksége . Ha kiesik éjjel, már vissza tudja magának tenni.

2011. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

már nem szeretném rá visszaszoktatni, mert ha meg nem találja megint ordít, nem beszélve arról, hogy ha napközben is cumit kér majd.... és a fogai?

most elkezdtem a suttogó II olvasni hátha... viszont tegnap este meg cumi nélkül aludt el igaz 12x felvettem de a végén már 3x kimentem a szobából és a harmadiknál már csak beszélgetett gondoltam na akkor lezuhizok addig, erre elaludt, ajtó nyitva a zuhi zörög inkább várok ilyenkor 15 percet addig nem zörgök, akkor bemegyek kiegyenesítem (hihetetlen hogy milyen pózokban tud elaludni) betakarom bekapcs légzésfigy, éjjeli fény, ajtó becsuk és jöhet a zuhi... ha melléülök nem állok, akkor felül és beszélget, meg mutogatja az alvós egérkéjét...

2011. júl. 27. 09:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért csinálja ezt, mert Téged tekint játéknak és számára az egész felveszem leteszem játék és élvezi. Persze, hogy nem akar aludni legyen akár éjjel 2 óra is. Semmit nem kell csinálnod, kicsi ringatás, lerakod. Ha dumál, feláll 1-2x menj be hozzá, tedd vissza, fektesd le, mond el neki, hogy aludni kell. Semmi mosolygás, bájolgás vele. Aztán ha folytatja ne menj be többé hozzá, csak akkor ha sír. Ha sír ugyan az, kivenni, kicsi ringatás, semmi mosoly és vissza az ágyába. Ha csak dumál hagyd egyedül, ahogy látod elaludt magától is. Nincs azzal semmi baj, ha dumál alvás előtt. Nem kell állandóan a feje fölött állni.


Nekem 7 hós, éjjel a mozgásfejlődés miatt valószínűleg, felébred és játszik a kiságyba egyedül, majd újra elalszik. Nem állok mellette, sőt néha fel sem ébredek és semmi baja nincs. Ha felsír megyek megnézem, megoldom a problémát (beszorul keze, lába) és kijövök. Ennyi.

2011. júl. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet vissza kellene neki adni a cumiját! Az én fiam is cumizik, most lesz egy éves. 9 hós kora óta visszarakja magának a cumit, éjszaka is.

Mi is ringatva altattuk a születésétől fogva. (elég sírós volt, betegség miatt). Aztán kb 11 hós volt, amikor elkezdtem leszoktatni erről. Eddig úgy tűnik, a nagyobb fiamnál alkalmazott technika nála is beválik. Leteszem a kiságyba, és mondom neki, hogy most aludnia kell (azt mond, amit minden elalvás előtt mondtál neki). És leülsz mellé, de nem nézel rá, nem szólsz hozzá, bármit csinál. Először fél óráig tartott míg elaludt, közben ugrált, verte a falat, beszélgetett, stb de nem figyeltem rá. Aztán ez az idő egyre kevesebb lett. Most átlag 10 perc. Én pedig egyre messzebb ülök az ágyától. Mindig egy lépéssel messzebb megyek. Végül nyitott ajtóban ülök, aztán már kint vagyok az ajtón. A kicsinél még nem jutottam a végére, de a nagynál kb 1-másfél hónapig tartott. Azóta a nagy (3 éves) mindig egyedül alszik el.

2011. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

22.32-es vagyok

látod más is írta a cumit

az enyém 2 éves, és cumizik, a fogainak semmi baja, nem állnak előre

alváshoz cumizik, de mivel nincs eldugva, nappal is beteszi vagy kéri ha itthon vagyunk és elfáradt (ha elmegyünk vhova magától leteszi itthon)

a cumi megnyugtatja őket és hozzásegíti az elalváshoz, mint a plüsse

kisfiamnak egy majma van, és amikor elfárad, azt mondja: majicumi :) azt jelenti kéri a majmot és a cumit

én nem csinálok ügyet ebből a cumidologból, nem is akarom tőle elvenni erőszakkal, majd leteszi magától, én még nem láttam 20 éves embert cumizni :)

De persze ez csak az én véleményem, tiszteltedben tartom azt is ha te nem szeretnéd, csak egy javaslat

2011. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! este úgy tettem le, hogy akármit csináltam sírt ugrált, már 20 perce felvesz-letesz amikor odaadtam az üres cumisüveget csend lett...

aztán mikor elaludt betakartam elvettem a cumisüveget

éjszaka felkelt ringattam vissza, ordítás aztán rájöttem fázik hálózsák fel, akkor ordít izzad hálózsák le, pizsi le kis bodyra hálózsák fel, de akkor is ordított ha felvettem...

szóltam apának ő jön, na felvette nála elaludt azóta is alszik...

???

2011. júl. 28. 08:02
 9/11 anonim ***** válasza:
ha az üres cumisüvegre elaludt akkor cumi kell neki!Egyszerűen ezzel nyugszik meg!Nem ördögtől való az!Én nem szenvedtetném,odaadnám neki a cumit és kész!
2011. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

na mentünk vérvételre tejfehérje vizsgálat miatt, egye fene, gondoltam akkor odaadom neki a cumit úgyis oda is éhgyomorra kell mennünk, mit csinált??? a szélét rágogatta bevette rágta aztán jó nagy ívben dobta el... a jelek szerint mégsem kell cumi... viszont most már két hete megy a felvesz letesz, és 10-12 perc és simán alszik, de nem megyek ki a szobából ott ülök az ágy mellett...

főleg hogy most megnéztem a camino c. filmet (spanyol) nem hagyom ott....

2011. júl. 31. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!