Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babát meg lehet...

1 hónapos babát meg lehet egyedül tanítani aludni a felvesz-letesz módszerrel? Vagy valami más javaslat?

Figyelt kérdés

Sajnos most úgy néz ki a helyzet, hogy a kezemben elalszik, leteszem, és vagy rögtön, vagy kb. 5-10 perc múlva felébred. Akkor kezdődik az egész előlről, mígnem elérünk a következő etetésig...

Egyébként néha sikerül, hogy vgigaludjon legalább 1 órát, ritkán kicsivel többet is.

Babakocsiban is néha csak úgy alszik, ha végig tolva van, de előfordul, hogy abban is alszik 1-2 órát.

Így sajnos semmire sem haladok, főzés, házimunka is úgy van ha leteszem és nyűglődik közben, vagy a pár perces alvások alatt, vagy ha a kezemben van a pici. Egyébkánt van egy 2 éves testvre is, így pláne nem egyszerű a helyzet, ezért lenne fontos, hogy megtanuljon aludni, mert látom rajta, hogy fáradt, és szüksége van a pihentető alvásra.


2010. szept. 14. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a módszer csak nagyobb babáknál jó, 3 hónapos kortól egyéves korig. Ettől a baba csak túlpörög. Ilyenkor csak a "susog/ütöget" módszer helyes.
2010. szept. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kösd fel magadra kendőbe és csinálhatod a dolgod. Nálunk csak ez vált be.
2010. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

6 hós kortól jó a felvesz letesz, nem 3 hós kortól, már akinél beválik, sokaknál nem válik be. azon csak az idő fog segíteni, hogy hosszabb periódusokat végigaludjon. az én kisláényom is ilyen volt, kézbenaludt el, majd ha beraktam a kiságyyba, akkor vagy rögtön vagy 2 perc múlva kipattant a szeme. kb 3 hós koráig csak úgy aludt nappal, hogy a kezemben, nekem is le kelltt dőlnöm, a kezem szétzsibbadt. aztán egyre jobban aludt, a nappali alvása kb. 7-8 hós korára rendeződött, akkorra beállt arra, hogy napi 2x másfél órát aludt, az éjszakai alvása sokáig rossz volt, a fogai zavarták. 16 hós koártól ez is rendeződött. valami segítséget kéne kerítened, a házimunkát meg annyira csináld meg amennyire muszáj. hidd el, kellesz most a babádnak. gondolom az első gyermeked jó alvó volt. most egy rossz alvót kaptál. nyugodj bele. amúgy ezek a felébredések az idegrendszer éretlensége matt van, sok baba később érik meg rá hogy éjszakát átaludjon. ezzel nem lehet mit kezdeni, ahogy írtam, csak az idő oldja meg.

21 hós kislánly anyukája

2010. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

mi biztos gonosz szülőknek számítunk, de hosszútávon azt láttuk használhatónak, hogy letesszük aludni, amikor álmos, vagy nyűgös, és ha sír, akkor sem vesszük föl, általában 5percen beül elalszik. Ha hosszan sír, akkor is csak a hátát simgatjuk, és a zenélőjét bekapcsoljuk. Reméljük, hogy megszokja, hogy egyedül kell elaludnia. Éjjel nem is sír, akkor hang nélkül alszik tovább (szopi után)


2 hónapos a babus

2010. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Mg tényleg kicsi a módszerhez ami nagyon jó egyébként:-) Tényyleg a sussogás,de a kendő a legjobb!!!Az első pár hónapban a legbtöbbet segített. Az ágyban altatás más!! Azt az elejétől próbáld és csináld is, utána jöhet a felvesz letesz 3 hónap körül, majd a következő lépések! Olvasd a Suttogó mindent megold részt!!
2010. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Vannak babák (az enyém is ilyen) akiknek minimális alvás is elég...én ilyenkor mindig mellen altattam el, biztos nem a legjobb, de nálunk ez vált be.
2010. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5 hónapos a kisfiam, de én a legelejétől úgy "altattam", h betettem az ágyába és kimentem a szobájából. Ha csak nyöszörgött, akkor pár percen belül elaludt, olyankor csak benéztem, h minden ok e. Ha rázendített, akkor kivettem, járkáltam vele, dúdoltam neki, majd visszatettem. Legkésőbb a harmadik próbálkozásra aludt, mint a bunda. Pers
2010. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is az vált be, ha eleve az ágyában aludt el. Az első naptól erre szoktattuk- nem mondom, eltelt 1-2 hét, mire ment sírás nélkül(én is a Suttogót olvastam). Viszont azóta sem kell altatni, kipiheni magát a kiságyában, a szobájában- és mi is. /1 éves kisfiú/
2010. szept. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. szept. 17. 05:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!