Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szereljem le finoman az...

Hogy szereljem le finoman az anyosom?

Figyelt kérdés
Jovo heten jonnek a nagyiek egy hetre hozzank. Nincs semmi bajom vele, a kapcsolatunk is jo, de gyermeknevelesben nem igazan ertunk egyet. Nagyon regi modi elveket vall pl. ne vegyuk kezbe a gyereket, mert elkenyeztetjuk, korai hozzataplalas, teaztatas stb. Beszelgettunk msnen, es mondta, h majd ad almat a fiamnak kostoloba, ha itt lesz, mert mar reg itt lenne az ideje. Meg csak 4 honapos, es anyatejen kivul meg nem kapott semmit, bar en meg nem is szeretnek neki adni. Mivel nagyon elteroek a velemenyeink errol a temarol, ugy tunik, mitha en okoskodnek, hisz mar felnevelt 3 gyereket. Hogy tudnam finoman megmondani neki, h ne adjon neki semmit. Nem szeretnem megserteni es szeretnem, ha tovabbra is jo maradna a kapcsolatunk. Egyebkent jo szandeku, csak hat en mast tartok jonak, mint o.
2009. ápr. 6. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Eleve azt sem értem, hogy miért számít, hogy ő mit vall, hisz te vagy az anya. Ilyen értelemben pedig neked van jogod eldönteni, hogy mit adsz a babának (egyébként én ugyanazon a véleményen vagyok, mint te). Ezt még az én 80 éves nagymamám is belátja. Miért jön fel nálatok ez a téma annyiszor? Meg kellene próbálnod olyan szituációkat teremtened, amikor más a téma és nem a gyereknevelés. Egyébként az a legrosszabb, ha ráhagyod először és utána akarsz szólni neki, mert akkor nem fogja érteni, hogy mi történt. Ha bólogatsz és tűrsz, akkor mindig ilyen lesz, hisz ha jól értem, ő nem is tudja, hogy te nem örülsz annak, hogy ellát "jó" tanácsokkal. Légy őszinte és mondd meg neki, hogy nem megsérteni akarod, de manapság más az általános felfogás a hozzátáplálásról és nevelésről. Ha kell, támaszd alá bizonyítékkal. Pl. küldj neki egy linket olyan weboldalról, ahol az anyatej előnyeiről írnak illetve, hogy egy gyereket hogyan ideális nevelni ebben a korban. Talán, ha több forrásból kap infót, jobban elfogadja, de ha nem, akkor szépen meg lehet mondani neki az igazat, hogy te viszont ezt vallod és így szeretnéd következetesen nevelni a gyerekedet, mert te ezt látod a legjobbnak a baba érdekében. Ettől nem hiszem, hogy megharagudna.
2009. ápr. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszélj vele nyugodtan, ha jó a kapcsolatotok, meg fogja érteni. Ahogy az előttem szóló írta, mondd meg neki, hogy minden tiszteleted az övé, de te még nem szeretnél neki adni semmit anyatejen kívül. Nyugodtan meghallgathatod a tanácsait, de csak azt fogadd meg, amit úgy látsz jónak. Én is megmondtam ezt anyukámnak is és anyósomnak is. Anyukám is akart teát adni, meg a cumit dugdosta a gyerekem szájába, majdnem rosszul lettem, mikor megláttam. Mondtam neki, hogy én nem akarom, hogy a gyerek cumizzon. Lehet, hogy eljön az az idő, hogy nem látok más kiutat, de még nem látom ezt és szeretném, ha ő sem rakná a szájába. Megértette. Anyósommal is volt valami ilyesmi, már nem emlékszem, hogy mi. De ők is elfogadták, hogy én úgy nevelem a kisfiam, ahogy nekem tetszik és akkor adjanak tanácsot, ha kérem. :)


Boldog babázást!

2009. ápr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem pont így tudnád finoman leszerelni, ahogy a problémát leírtad. Vagyis a lényeg, hogy Te mást tartasz jónak, mint Ő, ugyanakkor elismered, hogy az Ő idejében még más volt a trendi és hogy az akkoriaknak megfelelően jól nevelte fel a 3 gyerekét, de a mai világban Te másképpen tartod jónak. Ha jó szándékú, nem sértődős, szerintem nem fog kiakadni rajta.... 10,5 hós kislány anyukája.
2009. ápr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!