Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szereljem le a szomszéd...

Hogyan szereljem le a szomszéd anyukát?

Figyelt kérdés

Tegnap betelt a pohár nálam.Mit monjdak neki, hogy ne utasítgasson, és ne ossza az észt?

Állandóan szól valamiért.Két utolsó pl.:

Ne vegyünk a babámnak semmit amit kiteszünk az udvarra, mert akkor az ő gyerekének is olyan kell.Semmi extrát nem vettünk, és minden használtan.Van hintánk, kismotorunk, homokozónk és egy pici csúszda, amit úgy örököltünk.

Ne vegyem fel 20 hónaposomat az utcán, mert akkor az ő csemetéje is cipelteti magát.Ha elmegyünk motorozni, vagy a játszótérre, és nem akar hazajönni, akkor kénytelen vagyok felvenni.

Az utóbbit nagyon nem kívánt hangnemben mondta.Vesszek vele össze?Vagy mi legyen?Soha nem szóltam neki vissza bunkón, de úgy érzem két év után már megérett rá a dolog.


2011. jún. 5. 13:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Állj a sarkadra, és mondd meg neki, hogy ne szólogassun be, kb semmi köze nincs ahhoz, hogy Te hogy neveled a gyermeked, és mit adsz meg neki.

Mutasd meg neki a telekhatárt, addig nézelődjön addig van neki köze bármihez is. Onnantól csönd van neki.


Én 2 évig sem hagytam volna a beszólogatásait...

2011. jún. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Igen szólj vissza. Állj a sarkadra. Mit képzel magáról, hogy beleszól az életetekbe? Pfff....

Lehet csak annyit mondanék neki : Törődj a magad dolgával.

Majd írd meg, hogy mi lett, kíváncsi vagyok. Hihetetlen milyen emberek vannak :(

2011. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen embereket:S

Amilyen temperamentumos vagyok én már biztosan rég kiosztottam volna, hogy minek üti bele olyanba a dolgát amihez tulajdonképpen semmi köze!!!! Az én gyerekem, azt veszek neki amit én akarok! Semmi köze nincsen hozzá!

2011. jún. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Inkább a saját gyerekét nevelné, nem pedig téged. Esetleg időnként átmehetnek hozzátok játszani, a gyerkőcöknek jót tenne.

Ez meg rossz nevelési mód, amit ő csinál, inkább arra nevelné a gyereket, hogy örüljön, hogy másnak van, ha már neki nincs valamije, amit szeretne. Az életben is mindig lesz valaki, akinek jobb autója, nagyobb háza, szebb dolgai lesznek, mint neki. Az nem megoldás, hogy homokba dugja a fejét.

2011. jún. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Vesszél össze vele. Hogy lehet valaki ilyen :S Nehogy hagyd magad!!! Jóhogy nem már nem veszel semmit a gyerekednek, mert ő nem engedi...nevelje meg a sajátját, ne a tiédet. Irigy pics@.
2011. jún. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Én megmondanám neki,hogy nem fog a gyerekem csak azért kerti játékok nélkül felnőlni,mert ő nem birja megértetni a gyerekével hogy ő nem kap olyat. És akkor veszed fel a gyereked és ott ahol te akarod,semmi köze hozzá. Mit képzel magáról???? Ez hülye.
2011. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
mond meg neki hogy nevelje meg a saját gyerekét hogy ne legyen ilyen kis hisztis irigy hogy mindig az kell neki ami másnak van és mindig azt csinálja amit a másik gyerek! ha nem is veszel vele össze, és normálisan mondod akkor vagy megérti vagy nem. ha nem akkor mehet a veszekedés. de állj a sarkadra és tényleg ne hagyd ezt tovább.
2011. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi!Akkor itt összeveszés lesz.

Különben nem neveli a gyerekét.Egyik nap is úgy nekiment a lányomnak motorral, hogy majdnem hanyett esett.Úgy kaptam el.Aztán volt olyan, hogy szólt a férjem, hogy a lánya lökdösi az enyémet a csúszda tetején.A válasz az volt, hogy egymás gyerekére nem szólunk rá, a sajátra pedig csak akkor, ha vészhelyzet van.Ja, és harap is a kiscsaj.Hirtelen csak úgy.

Mégegyszer köszi!Majd kivárom a következő kioktatást, beszólást.Azért próbálom elkerülni az anyukát.

2011. jún. 5. 14:09
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben vagyok!!:(

Most akarunk a lánykámnak homokozót, hintát, csúszdát az udvarra, és szomszéd anyuka már közölte: De jó, legalább akkor az ő gyereke is átjöhet mindig játszani.áááááááá Se köpni, se nyelni nem tudtam.Most erre mit modnjak, egy év van a gyerekeink között, az övő minidg bántaná az enyémet, de ő ezt nem veszi észre. A kissrácra már rászóltam, de falra hányt borsó.


Nem egyszerű, de talán kicsit könnyebb a helyzeted, mondd meg neki, hogy mindenki törődjön a maga dolgával, hátha leesik neki a tantusz.

2011. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
nem vesz a gyerekének kismotort, vagy homokozót? Nyaljon sót az ilyen szomszéd, az ilyet én már az elején biztos ami biztos jó messzire elkerülöm :D
2011. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!