Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a lényege a bűntisarkos...

Mi a lényege a bűntisarkos fegyelmezésnek? Mennyi ideig tart? Hová jelöljem ki a lakásban? Mit tegyek, ha elmegyünk itthonról? Mikortól hatásos?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. júl. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előre szólok,csak a tévében láttam,nem kipróbált dolog,de érdekesnek és roppant hatékonynak találom.

1. Következetesség.

Először figyelmezteted,hogy ha még egyszer csúnyán beszél,megüt,vagy egyéb,amit helytelennek vélsz,büntetést fog kapni.

2.Ha ennek ellenére előfordul,anélkül,hogy hozzászólnál,elviszed a büntisarokba és otthagyod.

3.Ha elmegy onnan szó nélkül visszaviszed.Ha megint elmegy megint szó nélkül visszaviszed.

4.Ha megnyugodott,elmagyarázod neki,hogy azért van büntetésben,mert nem fogadott szót neked és itt kell maradnia,2,3,5 percig.

5.Ha letelt az ideje,megbeszélitek,mégegyszer,hogy legközelebb szót kell fogadnia,különben újra büntibe kerül.


A második kérdésre:ameddig jónak látod meg amekkora gyerek,2,3,5,10 perc.

A harmadikra:majdcsak találsz egy helyet a lakásban.

Ha elmentek otthonról,akkor is mondhatod neki,hogy amint hazaértek,büntisarokba megy,de előtte mindig figyelmeztetni kell.

A kicsiknél is beválik.

2011. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én székre ültetem büntiből. Először figyelmeztetem hogy bünti lesz ha nem fogad szót, aztán ha folytatja mondom neki hogy akkor most indulás. Én azt az elvet követem hogy ahány éves, annyi perc büntit kap. Ő még nincs 3, így 2 perc a büntije. De általában elég ha mondom neki hogy ha nem csinája megy a székre, és az beválik.
2011. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk büntiszőnyeg van (egy pici lábtörlő).Olyan helyre tettem, ahol nem éri el a játékait, és semmivel nem tudja lekötni magát.Két éves, így két percig ül ott.

Ahány éves, annyi percig kell ott maradnia.Én így tudom.

Két éves kor alatt nem ajánlják az ilyen jellegű bünti bevezetését.

Amúgy minden úgy van, ahogy a 2. válaszoló írta.

2011. júl. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

16 hónaposomnál a hisztinél és az akaratosságnál én használom. Ha megkövezetek, ha nem!

1-1,5 percig.

Egyébként úgy csinálom, ahogy előttem már leírták (én is a szuper dadust néztem...) Amint betöltötte az 1 évet, fokozatosan rávezettem.

Ha elmentek otthonról?

Pont az egyik apuka mosolygott rajtunk a napokban az utcán: át kellett mennünk az út túl oldalára és nem akarta megfogni a kezem, elkezdett hisztizni. Mondtam, hogy rendben van, de addig nem megyünk sehova, megvárom míg befejezi a hisztit és oldalra állítottam egy kerítés mellé. 3-4 csapkodás és egy hatalmas levegő vétel után rájött, hogy nem ő a főnök. Az egész nem tartott 1 percnél tovább és nyugodtan, higgadtan sétáltunk tovább.

Az a lényeg, ha bárhol is bünteted, ne szólj hozzá se te, se más. Ha vége a büntinek, akkor valóban ne babusgasd sokáig. Rövid, tömör és határozott legyél. Hidd el: nekem is a szívem szakad meg érte, de inkább így fegyelmezem, mint, hogy rácsapjak, vagy ordítsak vele. Mikor már x alkalommal elmondtam pl. : odazárod az ujjad a fiókkal, vagy ne csapkodd az ajtót, ne öntsd ki a vizet a parkettára stb;stb valamit ki kell találnom.

2011. júl. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!