Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babám nem nagyon...

14 hónapos babám nem nagyon eszi a darabos ételt. Mit csináljak? Nem kell neki. Csak csipeget, de egész adagnyit nem eszik meg. Főzelékből is csak a pépeset. A darabosat kiköpi. Rágófoga viszont még nincs!

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerős.Első fiam ugyan ezt csinálta,nem aggódtam rajta,adtam neki pépeset,gondoltam majd később megszokja.Hát nem egészen így lett,nagyon sokáig bébikajáztunk,alig akart rendes ételt enni a leveseken kívül,a hústól egyenesen öklendezett.Mái napig rossz evő,pedig már 3 éves,de azért már javult a helyzet.

Második fiammal éppen ezért már elég korán megismertettem a darabos ételt,8 hónaposan már azt ette,eleinte neki sem tetszett,de kitartottam és megszokta.Mára már mindent gond nélkül eszik,amit főzök,1 éves.

Egyébként nem baj,ha nem eszik meg olyan sokat belőle,éhen halni nem fog.Inkább egyen 1-2 hétig kevesebbet,de szokja meg a rendes kaját,mert ennél már csak nehezebb lesz később.

2011. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dettó! Én turmixolom neki a kaját :-)

A lányomnak most jönnek mégcsak a fogacskái :-)

2011. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 13 hónapos, ugyanez van. Ugyan próbálkozunk darabossal, de nem boldogul vele, rengetegszer félrenyel, öklendezik, éveket öregszem mellette, úgy féltem közben. A gyermekorvosunk szerint turmixolni kell, ameddig így eszik, és nem fog ebből később probléma lenni. Abból viszont lehet, ha gyakran félrenyel (sajnos a statisztikák kegyetlenek, az 5 éven aluliaknál a 2. leggyakoribb baleseti halálok a félrenyelés miatti fulladás miatt van).
2011. aug. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, az én babám annyira öklendezik tőle, hogy többször már hányt is. Mondjuk ő 1 éves, de még nincs foga egyáltalán. Természetesen én is paráztam emiatt, de utánajártam itt a neten is, és a dokink is azt mondta, hogy nem gond, szépen turmixoljak csak, ő még olyan kisgyereket nem látott, aki ne tudna rágni. Mondjuk az hozzátartozik, hogy ő mindent megeszik, nem válogatós, csak turmixolni kell.
2011. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!