Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg darabosat...

Hogyan tanítsam meg darabosat enni? Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
8 hónapos lesz a fiam 8.-án és már szeretnék olyan üveges bébiételt is adni neki amiben már vannak darabkák.Félek hogy az 5-6 hós kortól adhatóktól már nem hízik annyira.Nagyon félek hogy megfullad :(((((
2011. szept. 2. 13:30
 1/9 A kérdező kommentje:

Vagy rájönnek maguktól?De akkor is mivel kezdjem,hogyan?

Légyszi normális válaszadók írjanak!

2011. szept. 2. 13:37
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én kányom 1 hete töltötte a 8 hónapot. Már egy ideje veszek 8 hónaposnap való bébiételt is, de én nem is láttam,mikor megvettem, hogy darabos...

Két foga van csak, gondoltam majd lesz valami, kipróbáltam. Keveseket adok neki a kanálban,de szerintem egy az egyben nyeli, nem rág... (nem is nagyon van mivel :-/

2011. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Viszont szereti, ezeknek már íze is van :)
2011. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kóstoltass meg vele darabosat, látni fogod hogy reagál rá!

Ha nagyon darabosnak érzed a bébiételt, akkor egy picit turmixold még át és akkor is darabos marad, de nem annyira.

Amúgy hány foga van? Van már?

Ha egy sincs, akkor még nem kell igazából erőltetni a darabosat. Adj neki babpiskótát, amit elrágcsálhat (elcsócsálhat).

Amiket ehet már, azokból adj neki egy-egy falatkát próbaképp, pl. egy kicsi kenyérdarabkát és meglátod miként reagál rá.

Erőltetni nem kell, ne aggódj, nem vagytok elkésve egyáltalán. Idővel úgyis mindent fog enni majd. S szerintem a többi kajától is hízik.

2011. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm a hozzászólást.Hát foga még egy db. sincs :( kenyér darabkákat már próbáltam de vagy kiköpi egyből ha meg nem akkor öklendezik tőle.A kezébe megint azért nem adtam eddig semmit mert félek hogy "leharap" belőle és úgy próbálja meg lenyelni és megfullad :(
2011. szept. 2. 14:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy fogadja a darabosabb bébiételt, de elképzelhető, hogy még nem lesz érett rá. Az én fiam 10 hós koráig csak a teljesen homogénre turmixolt ételt volt hajlandó elfogadni, onnantól viszont egyik napról a másikra simán ette a darabkákat a főzelékben, és kb ekkor fogadta el a kenyeret is először. Nem hinném, hogy ne hízna egyébként az 5-6 hósnak való ételektől, én ahogy néztem, nagyjából csak az a különbség, hogy azok még nem darabosak, de csinálhatod azt is, ha még nem fogadja el a darabkák miatt a korának megfelelő bébiételt, hogy azt leturmixolod neki, és úgy már biztosan megeszi.
2011. szept. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnak is viszonylag későn, 8,5 hónaposan jöttek ki az első fogai. Én egyébként 6 hónaposan kezdtem el szoktatni a darabos kajához: bulátával, kölesgolyóval, natúr pufival kezdtük, aztán jöhetett a babakeksz (2 napig kint hagytam a konyhapulton, hogy a párát kicsit magába szívja, így bepuhul, nem lesz olyan törékeny). Aztán 7 hónaposan ő elcsórt a kezemből egy darab kenyeret (egész pontosan kenyérhéjat), és egyetlen fog nélkül elkezdte csócsálni. :) Szóval tudják ők, hogy mi a jó nekik, és az ínyükkel is tökéletesen tudnak pépesíteni.

Adj valami ilyesmit nyugodtan a kezébe, hadd ismerkedjen ezekkel a dolgokkal! Így sokkal könnyebben fogja fogadni a darabos kajákat.

2011. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányomnak már 5,5 hósan kint volt az alsó két foga.

7 hónaposan adtam volna neki 8 hós kortól való krumplifőzeléket, de köpködte kifelé, mert darabos volt.

Aztán fokozatosan adogattam neki babapiskótát, hogy rágcsálja, 2 hete kenyérhéjat is kap, valamelyik nap meg egy-két csipet lekváros kenyeret kóstolgatott és már úgy csináltam a főzelékét, hogy legyenek benne kis darabkák.

Már nem volt baja vele, sőt a Jogobellában sem zavarják a darabok, látom, hogy megrágja.

Persze a turmixolt kaja még mindig jobban csúszik, de előfordult, hogy attól is öklendezett.Ne aggódj, nem fog megfulladni tőle, viszont ha nem sikerül elsőre nem kell elkeseredni.Majd megpróbáljátok később.

Kiflicsücsköt (frisset, nem morzsásat)vagy kenyérhéjat illetve babapiskótát adhatsz neki, hogy rájöjjön a rágás tudományára.

8 hónapos tüneményes kislány anyuja

2011. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!!!

Akkor hajrá megpróbáljuk a darabosat úgy is fölébredt,majd meglátjuk mi lesz.Ha nem akkor ahogy mondtad kedves uccsó válaszoló adok neki majd kenyér sarkát had rágcsálja.De persze azért kaját azt adok neki még mielőtt az a "jó kedvű" válaszoló belém köt.

Minden jót nektek!!

2011. szept. 2. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!