Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kaphat a baba darabosat?

Mikortól kaphat a baba darabosat?

Figyelt kérdés
Lányom 8 hónapos.Már 2 foga kint van.Mikor, és hogyan lehet elkezdeni neki darabos ételt adni?Ja és mivel érdemes kezdeni?
2011. szept. 6. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor kezdtem, amikor már volt fölül is 2 foga (összesen 4), de 13 hónapos koráig egyszerűen csak pépesített ételt fogadott el a fiam, semmi mást.

A keresztlányom viszont (egyidős a két kicsi) a kezdetektől villával összenyomkodott ételt, reszelt gyümölcsöt kapott, most 20 hónaposan ugyanúgy táplálkozik mindkettő.

2011. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem turmixoltam a lányomnak, csak villával törtem össze az ételeket. Aztán már olyan 7-8 hónaposan még nem volt csak 2 foga, de már kenyér falatokat evett különböző feltétekkel. Gyönyörűen megtudta rágni az ínyével. Na meg a kiflicsücsök is jöhetett. 10 hónaposan még mindig 2 foggal egész almát evett egyedül héjastól. Muszáj volt, mert ha levágtam a héját, túl nagyot tudott harapni :-)
2011. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
darabosban mire gondolsz? villával törött krumpli, s.répa,8 hó mehet!!
2011. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én gyerkőcöm nem a fogairól híres, most 2 éves és 8 foga van :D várhattam volna a darabossal nem is tudom meddig...


7 hónaposan kezdtük, 9 hónaposan már egyáltalán nem evett pépeset, olyannyira, hogy a joghurtot és a tejpépet se fogadta el. erős a babák ínye, nem kell fog, hogy rágjanak, perce picire kell vágni és puhára főzni az ételt

2011. szept. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!