Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik elkötették magukat hogy ne legyen több baba?

Figyelt kérdés
28éves vagyok,van 2egészséges kisfiam és epilepsziás vagyok!Milyen a "mütét"? Megbántátok? Nem akarok több babát meg elvetetni se de az hogy majd ezek után nincs visszaut kicsit ilyesztő!
2011. júl. 29. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:

ha nem akarod akkor nem kell


pl használhatsz fogamzásgátló injekciót is 3 havonta megszúrnak és nincs vele gondod a házi orvos is felirhatja egy nőgyógyászati kivizsgálás után

szerintem ez megoldaná a problémádat

asszem olyan 1600Ft a 3 havi adag


Fogamzásgátló injekció

Az injekció tizenöt éve van forgalomban, főként Amerikában nagyon elterjedt, mivel hatékonysága megegyezik a tablettáéval, viszont sokkal kevesebb odafigyelést igényel, továbbá a fejlődő országokban nagyon népszerű, egyrészt kedvező ára miatt, továbbá sok helyen nehéz beszerezni a tablettát. Az injekció hosszantartó hatású, időtartama lehet egy hónap, három hónap, fél év, valamint egy év. Ez egy farizomba vagy felkarba beadott progesztagén, azaz sárgatesthormon injekció. Mivel a legtöbb hormonkészítménnyel szemben ez csak egyféle hormont tartalmaz, ezért azok a nők is alkalmazhatják, akik valami miatt a többfázisú hormonkészítményeket nem szedhetik. Többnyire azok a nők, akik trombózis veszélynek vannak kitéve, vagy 35 évesnél idősebbek és dohányoznak. Érdemes jól meggondolni, mert az injekció beadása után a folyamat nem fordítható vissza, nem távolítható el a szervezetből, akkor sem, ha kedvezőtlen mellékhatásai vannak. Nagy hátránya, hogy az injekció abbahagyása után nehezen tér vissza a termékenység, sokkal hosszabb a folyamat, mint a tabletták esetében.


Az injekció hatásának ideje alatt a menstruációs ciklus nagyon instabil, de az sem ritka, hogy egyáltalán nincs vérzés, valamint az is igen gyakori, hogy köztivérzések jelentkeznek. Ez csupán kényelmetlenség, egészségügyi szempontból nincs túl nagy jelentősége. Az injekció hosszú távú, folyamatos alkalmazása azonban nem javasolt, mert valamilyen szinten sorvasztja a méhnyálkahártyát. Éppen ebből kifolyólag leginkább 40 év körüli nőknek ajánlott, továbbá az idősebb nőknek. Bizonyítottan nem okoz meddőséget, de sokkal biztonságosabb abban a korban, amikor már nem akar a nő több gyereket. Az injekció nagy előnye, hogy a menstruáció elmaradása miatt a vashiány jelentősen csökken. Az injekció előtt nem szükséges különösebb kivizsgálás, továbbá nem kell pihentető időt tartani, akár évekre megoldható a fogamzásgátlás kérdése.

2011. júl. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az epilepszia miatt a gyógyszerek kiesnek a gumira és spermicidre allergiás vagyok a spirál rohamot okoz!Csapda:)
2011. júl. 29. 08:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és az injekciót se lehet mert azt is lebontja a gyógyszerem:(
2011. júl. 29. 08:53
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem egy nagy méh-műtét miatt (és után) két programozott császárom volt.Mivel 35 éves vagyok,két gyerek volt az álmunk és nem nagyon javallt a 4műtét,így én elköttettem magam,de azt a császár során végezték el.Természetesen nem bántam meg,mert nagyon nagyon utána jártunk,minden eshetőséget elképzeltünk,átrágtuk a férjemmel együtt,mert hogy ez közös döntés az ő aláírására is szükség volt hozzá.Mivel a döntésünk első sorban egészségügyi ok miatti ,és csak másodsorban kényelmi(ez sem utolsó)számomra jó döntés volt,nem kell védekezni,és sorsdöntő döntést hozni(vagy így vagy úgy)egy esetleges baba esetén.Vissza-út valóban nincs,ezután csak lombikkal lehet baba,szóval nagyon meg kell NEKED/NEKTEK fontolni,és mérlegre tenni az eshetőségeket.
2011. júl. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!