Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fel kellene ébreszteni délelőt...

Fel kellene ébreszteni délelőttönként hamarabb? Még mindig nincs napirendje, és ez az evés miatt már neki sem jó szerintem.

Figyelt kérdés
Kisfiam reggel változó időpontokban ébred. Folyton csúszik a napirend, pedig én tényleg rugalmas vagyok. Fél 7 és fél 10 között eszik először, mert mindig máskor ébred fel. Persze így gyakran kimarad a délelőtti evés, és rögtön a déli következik. Eddig ez nem is volt olyan egetverő probléma, de most már hozzátáplálunk, és így nem lesz jó, ha nincs tízórai. Jól gondolom? Ma pl. 8-kor ébredt reggel, 9-kor elaludt, és csak fél 12-kor ébredt újra. Délután viszont 20 percet aludt csak, és estére totál hisztis lett. Szerintetek próbáljam azonos időben felébreszteni minden nap reggel és délelőtt, aztán majd megszokja, vagy hagyjam, majd kialakul? Már 6 és fél hónapos.
2011. júl. 29. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem ébresztettem fel csak azért, hogy egyen. Szerintem nem baj, ha kimarad a tízórai.
2011. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyiknél sem volt tizorai.Mindig áttaludták.Csak reggeli aztán ebéd.Ha éhes lenne nem aludna.Neki igy jó,te meg örülj neki:)
2011. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, én a napirend híve vagyok, nagyon bevált. Kegyetlenül hangzik a felébresztés, de szerintem ezt 2-3 alkalommal kell csak megtenni és hamar helyreáll a rend. A gyerekeknek nagyon nagy biztonságot nyújt a rendszeresség, én is sajnáltam annak idején a babámat és én mentem utána, ő diktálta az iramot, hidd el, ez egyikőtöknek sem jó hosszú távon. Gondolom Nálatok is még a 3 óránkénti evés van, nálunk ez nagyon jól működött: 8:00 reggeli (cici), 10:00 tízórai (gyümölcs) 13:00 ebéd (főzelék) 16:00 uzsonna (cici vagy gyümölcs) 19:30-21 között láncetetésben vacsora, anyatej. Kis mese, cirógatás és ha minden jól megy, 21, 21:30 körül már alszik is a babám megszakítások nélkül reggel 7-8-ig. Persze minden gyerek más, de szerintem megéri őt rávezetni.
2011. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az még lemaradt, hogy aludt 1, másfél órát délelőtt is, és uzsonna előtt is.
2011. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én még soha életemben nem ébresztettem fel a gyerekemet sem enni, sem pisilni.. :) És nem is szeretném. Most 2,5 éves, szobatiszta. Egy csomó "kajálást" átaludt amúgy, meg tolódott ide-oda... órákat is csúsztunk állandóan. De az álmát soha nem zavarnám meg.


Egyik este fél 7-kor még aludt (5 kor sikerült elaludnia délután) és mindenki piszkált, hogy ébresszem már fel, mi lesz este. Nem ébresztettem. Háromnegyed 7-kor magától kelt fel, és 11-kor már aludtunk újra, az egész család.

2011. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is magától alakult ki. Általában ugyan akkor ébred, 6-kor. De pl. az időjárás befolyásolja egy picit. Most ezzel a hűvössel kb. 1 órával tovább aludt, a nagy melegben meg korábban kelt. Sajna időnként becsúszik nyűgösség is, ha nem aludják ki magukat. De szerintem mindig pontos napirend nincs! És azt nem Te, hanem ő alakítja. Ha éhes enni akar, ha álmos aludni, ennyire egyszerű :).
2011. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne ébreszd fel, nem kell. Majd ha magától felkel mert éhes, akkor az adott napszaknak megfelelően megeteted. Az én kisfiam sosem tízóraizik.
2011. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors és korrekt válaszokat! Meggyőztetek: nem fogom felébreszteni! Az igazság az, hogy volt egy rövid időszak (1-2 hét) amikor megpróbáltam napirendet kialakítani (kb két hósan), de befuccsolt, és a végén feladtam. Ugyanis hiába ébresztettem fel, nem akart rendesen enni, mert gondolom, nem volt még éhes. Csak azt hittem, ennyi idősen már változott esetleg, és a hozzátáplálásnál gondot okoz, ha nem eszik időben. De úgy tűnik, más babák is "túlélték" már, ha nem volt tízórai.:))

Annak a válaszolónak is köszönöm, aki a napirendhez ragaszkodik! Annak idején a kislányomnál nekem is sikerült ez, és valóban pár nap alatt megszokta, de ő annyira más volt...Persze nekem is sokkal tervezhetőbb volt a napom, sokkal nyugodtabb voltam! De a kisfiam nagyon nehezen kezelhető, korababa, nagyon álomszuszék még mindig, sokáig nagyon sírós volt, most sem könnyű vele még.

És még valami: eszembe jutott, hogy szeptemberben kezdődik a nagylánynak a suli, akkor a reggeli sürgés-forgásra biztos, hogy felébred majd a babóca is, és így talán megoldódik majd a helyzet!

Köszönöm még egyszer mindenkinek a tanácsot!

2011. júl. 29. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!