Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is járt így? Lelkiismeretf...

Más is járt így? Lelkiismeretfurdalással megy csak? Ti hogyan tettétek túl magatokat? Megmarad a kis lelkében? Befolyásolja a későbbi kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel nem bírtam tovább és otthagytam s egy óra sírás után elaludt.Ma délelőtt 20 perc délután 5 perc kellett.Nagyon kegyetlennek érzem magam és érzéketlennek,de úgy találtam másképp nem fogja megtanulni hogy egyedül kell elaludnia.Csak hintában pihenőszékben és levegőn utazás közben autóban aludt el vagy ringatva de nő a súlya és már 9 hónapos elmúlt.
2010. jan. 7. 15:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
37%
Ha bevált akkor tök jó. Én egyszer hagytam vagy 3 órán át sírni. Közben el-el aludt néha 20 percekre de végül győzött.
2010. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%

Én is tegnap kezdtem el rászoktatni az egyedül való elalvásra. Először fél órát sírt, aztán 1 órát, ma fél órát, aztán semmit (!!!!), 1 perce tettem le, kiváncsi vagyok most mi lesz. Rettenetesen rossz sírni hagyni, én is sírtam a másik szobában, de nem tudok mást tenni. Meg kell tanítani rá. Persze 5 percenként bemegyek hozzá, hogy lássa, nem hagytam cserben, ott vagyok, de nem veszem ki az ágyából. Párszor kegyetlen volt, dobálta magát az ágyban és üvöltött. Amúgy 6 hónapos múlt.

Remélem eredményes lesz a próbálkozásunk.

Sok sikert is kitartást nektek is!!!

2010. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
36%
Háát, megtanulja, hogy csak magára számíthat. Én nem tenném sűrűn. De, ha nagyon ki vagy borulva, fáradva, ez még mindig jobb, (nem sokszor) mintha neadjisten bántanád...
2010. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
53%

De ezt hol tanultátok, hogy pár hónapos gyereknek meg kell tanulnia egyedül?

Majd megtanulja, később!

Nem veletek akar majd aludni 20 éves korában, de ha 3 lesz, akkor sem.

2010. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
39%

Nem értek egyet az utolsó hozzászólóval. Egyáltalán nem azt tanulja meg, hogy csak magára számíthat! Meg kell tanulnia, de ha mindig elringatjuk, v. kocsikáztatjuk, stb. akkor azzal fogja összekötni az alvást.

Persze mindenkinek meglehet a maga módszere, véleménye, de szerintem te tanítod őt és nem ő formál át mindent körülötted.

2010. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
39%
én sokkal korábban, 3 hónaposan kezdtem. akkor még szörnyű volt azt a 10 perces sírást is hallgatni, de cserébe egyedül alszik el. most 9 hónapos, éjszaka egyhuzamban 14-15 órát alszik. nem éhes, nem szomjas, hanem tényleg alszik!
2010. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%

Igen, én tanítom őt, ő pedig engem, anyának lenni.

Szinte mindenkinél szerepelt: rossz hallgatni, kegyetlenség,

lelkiismeret..miért nyomjátok el az ösztönös cselekvést, azt amit igazából tennétek, ha a gyerek jelez?

Kinek kell megfelelni?

2010. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
48%
kedves "edzes parti anyukak" tapasztalatbol irom, hogy ezek a modszerek semmit sem ernek hosszu tavon, mert tobb gyerek is akit "megtanitottak" egyedul elaludni egy ido(rovidebb vagy hosszabb)utan ujra alvasproblemakkal fog kuzdeni. az idegrendszeri fejlodesuk miatt periodusaik vannak, amikor hatasososak ezek a modszerek aztan egyszer csak ugyanugy sirnak , hiaba azelott ugy elalaudtak, mint a kezesbarany. en is faradtsag es tehetelenseg miatt probalkoztam ezzel a gyerekemmel, volt, hogy 1, majd fel ora majd 10 perc stb siras utan ha letettem elaludt de 1- 2 het es a problema ujra elojon. en azt tudom tanacsolni, hogy ha a babad a te modszereddel 10 perc alatt elalszik ne hagyd kinlodni ot es magad 1 orat, mert attol meg rosszabbul fogjatok erezni magatok!
2010. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%

Persze, biztosan van akinél beválik és van akinél nem, de szerintem ha semmi más nem segített, akkor érdemes ezt is kipróbálni.

Igen, valóban egymás tanítjuk, de szerintem nem attól lesz jó anya valaki, hogy megszűnik létezni és mindent felad a gyermeke igényei miatt. Igenis létezik egy köztes állapot.

2010. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem tragédia, ha hagyod sírni. Az biztos, hogy meg kell tanulnia egyedül elaludni, ezt értem úgy, hogy mellette ülsz a kiságy mellett (én így szoktam a mai napig, 21 hós), megszokta elalszik nyugodta. Persze, volt hogy annyira sírt, hogy már nem bírtam és otthagytam egy fél órára, aztán visszamentem, és ugyanúgy elaludt, ilyenkor fogom a kis kezét míg el nem alszik. És sok szülőtől hallom, hogy igenis a 4-10 éves gyerekük még mindig velük alszik, sőt általában az ilyeneknél az apuka alszik a gyerek helyén a gyerek meg az anyával. Hát nagyon nem normális dolog szerintem. Vigyázni kell ezzel a dologgal nagyon.
2010. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!