Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljunk, hogy ne...

Mit csináljunk, hogy ne aludjon be?

Figyelt kérdés

5 hós kisfiúnk eddig nagyon jól viselte az estéket, ugyanis délutáni sétával aludt 2-3 órát, igy este simán kibirta, hogy fürdés előtt ne aludjon be. Viszont vagy 3 napja, nem tud aludni max egy órát séta közben (kb. délután négyi), onnantól kezdve fent van. Hat körül eszik, aztán olyan hét körül el kezd nyügösködni, és egy fél óra múlva bealszik, és olyan mélyen, hogy úgy megkelteni a fürdéshez. Eddig már olyan szépen beállt, hogy 8kor fürdött, majd evett, és aludt. Most megint bealszik, és utána az álmosságtól nem tud enni.

Van valakinek ötlete, hogy mit csináljunk?


2009. ápr. 7. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátok elöbbre a fürdést. fürdésnél egy kicsit felébrednek Utána kajcsi és ha álmos hát aludjon el hamarabb de legalább nem kell felkeltenetek.
2009. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

eleinte én is 8körül fürdetettem,de mivel nekem ritka keveset alszik,de du csupán másfél/másfél órát,így estére olyan nyűgös volt,hogy nem bírtam vele-volt,hogy nem is kért enni,csak had aludjon már.

szerintem próbáld kicsit korábbra hozni a fürdetést...ez a nagy meleg szerintem őket is bezavarja

2009. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy akkor fürdeted, amikor látod, hogy álmos. Mondjuk hét körül és utánna tedd le aludni, hátha igy is végigalussza az éjszakát. Az természetes, hogy egyre többet van fent nappal, főleg most, amikor séta közben csicseregnek a madarak, nyilnak a virágok, annyi látnivaló van. Az én 5 hónapos babám hétkor fekszik le és a többiek is csak másfél éves korukban maradtak fent tovább.
2009. ápr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy kettő körül eszik, aztán meg hatkor. Vagy próbáljam meg azt, hogy öt körül megetetem, és fél 8kor fürdés, és 8ra már éhes is lehet?

Köszönöm a válaszokat!

2009. ápr. 7. 13:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.Mi is kb.2-3 óra körül eszünk du.,aztán f6-6 körül.Ő f8 körül alszik egy kb.1-1.5 órát.Nálunk 9 körül van fürcsi,azután evés és 10 körül csicsika(berakjuk az ágyába,nem mindig alszik el rögtön,van amikor elszórakoztatja magát,de nem sír.Mi sosem ringattunk,stb.bár nem is igényelte.Inkább bepörött tőle,így "egyedül" kell hagyni).Nekünk ez így jó is,mert mi is későn fekszük,ígí alakult ki.Nálunk ez kb.2 hónapos kora óta így van,akkor még hajnal 3-kor kelt enni,most f5-6 között valamikor,de utána alszik is vissza 8-9 ig.

Szerintem vagy előbb, vagy később fürdessetek.Próbáljátok ki mindkét megoldást és kiderül,melyik válik be.

2009. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!