Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen esetben meghalljátok...

Ilyen esetben meghalljátok éjszaka, hogy ébredezik babátok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha külön szobában alszik babátok, de egymás mellett vagy szemben van a szobátok és nem használtok bébiőrt meghalljátok hogy ébredezik? Az én babám csak mozgolódik amikor éhes éjszaka és ún. álometetés van, de nagyon utálom a bébiőrt és rosszul alszom mert borzalmas módon adja vissza a mozgolódásait. Ti ilyen esetben meghalljátok babátokat? Azt nem szeretném hogy teljesen felébredjen de így aludni olyan rossz. Ti hogy csináljátok?
2011. júl. 30. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. 8-9 méter van a két szoba bejárata között. A hajnali etetés után én lekapcsolom a vevő egységet, különben nem alszom, mert reggelig nagyon sokszor mocorog.

Így azt nem hallom, ha csak mocorog. De azt simán, ha hangot is ad ki. Tehát ha pl. "magyaráz", azt meghallom.

2011. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én mindig meghallom. Külön szobában van, de egybe nyílnak a szobák. Nincs bébiőr, mert idegesít a hangja, de valahogy sosem tudok olyan mélyen aludni, hgy ne vegyem észre, ha felkel. Pedig egy hangja nincs neki sem, csak mocorog.
2011. júl. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia, két gyerkőcöm van, külön-külön szobában és tőlünk is külön szobák. Egyik ajtó szemben van, a másik mellettünk. A nagyobbik most 22 hós, a kicsi 2,5 hós. Mindig felébredek minden zajra, szusszanásra, pedig egyébként mélyen alszom, de a gyerkőcökre megébredek. Sőt, azt is meg tudom mondani a hangtalan mocorgásból, hogy melyiktől jön. Ezt egy anya valahogy tudja, nem tudod nem meghallani. Olyan, mint amikor a kórházban sírt 15 baba és Te pontosan tudtad, hogy a Tied köztük van-e. Hát szerintem ne aggódj ezért, meghallod majd. :)
2011. júl. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, simán meghallod! Nekünk elég nagy a távolság a két szoba között, és a suttogását hallom. Rááll a füled, és az első rezdülésére ébren leszel.
2011. júl. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A mellettünk lévő szobában alszik a kisfiam, a nappaliba nyílik mindkét szoba ajtaja. Az ő ajtaját még be is hajtom, a miénket nem, és így is meghallom, ha felébred.

Többek között ezért sem szeretek vele egy szobában aludni, mert akkor tényleg minden moccanására, álmában nyöszörgésére, forgolódására felébredek.

Bébiőrt csak nappal használunk. Egyébként most már úgy vagyok vele, hogy ha ébredés után csak halkan játszik, nem kiabál vagy sír, nem olyan nagy gáz, ha nem halljuk meg azonnal (1 éves).

2011. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még valami: álometetést én kb. 6 hónapos koráig csináltam, de nem vártam meg, hogy kezdjen ébredezni, hanem minden este 11-kor bementem hozzá, és konkrétan álmában etettem meg. Tehát ehhez sem kellett nekem a bébiőr.
2011. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pontosan így van, rááll a füled, minden FONTOS rezzenésre felébredsz majd. Nálunk olyan 6 méter van a két szoba között, az ajtók nyitva vannak. Jól alszom, csak arra kelek, ha már tényleg ébren van és nyöszörög - ha enni akar. 2 hónapos.

Én sokáig nem engedtem a férjemnek, hogy kinyissa az ablakot, merthogy a kinti zaj miatt majd nem hallom meg, de mégis. Bébiőrt nem bírnám szerintem, mert annyira hegyezem a fülem, hogy akkor egy percet sem aludnék.

2011. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudod a bébiőrt kevésbé érzékenyre állítani? Nálunk akkor kapcsol be, ha magyaráz vagy hangosabban nyöszörög. Amúgy biztos, hogy nélküle is felkelsz. Ilyen az anya-radar. Valahol a környéken lakik egy kisgyerek. Ha ő sír, arra is felébredek, pedig alig hallatszik el hozzánk. :)
2011. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk L alakban vannak a szobák, mi vagyunk középen. Fiam 3 éves, a kicsi 3 hónapos. Mindkét gyermekemnek az ajtaja be van csukva, hogy Ők ne ébredjenek fel egymásra. Én az első neszre ébren vagyok, és tudom melyiküktől jön.

Érdekesek ezek a dolgok, mert pl a párom ott horkol mellettem és arra nem ébredek fel, de a gyerekek első rezdülésére ébren vagyok. :)

2011. júl. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Megnyugtattatok!! Ma éjszaka kipróbálom, hogy nem kapcsolom be.
2011. júl. 31. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!