Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szóljak a "látogatókra",...

Hogy szóljak a "látogatókra", hogy NE PUSZILGASSA a babámat és MOSSON KEZET!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval már nagyon elegem van abból,hogy mikor jönnek látogatni a 2 hónapos kislányomat,nem az az első(de még csak az utolsó sem),hogy kezet mosnak mikor bejönnek a lakásba!És fogdossák a koszok kezükkel és össze vissza puszilgatják!!Arról nem beszélve,hogy nekik otthon állataik vannak,amiket ha eljönnek otthonról(tudom),hogy megsimogatják!Engem a víz ver le minden alkalommal!!!

A legrosszabb,hogy a saját anyósomnak nincs ennyi esze!

De hogy szóljak a gyerekem "nagymamájára",hogy ne legyen sértődés,mert egyébként hajlamos a sértődésre igencsak!Neki a kedvence a pici kezét puszilgatni össze-vissza!Pedig ugyebár a kicsi tömködi a kezét a saját szájába és ezért vagyok ki ezen!!!Rosszul vagyok már előre ha jönnek!


2011. júl. 31. 08:39
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk benyalt egy kis calici vírust pont ezek miatt ugy, hogy sértődés ide vagy oda én megmondtam, hogy kézmosás volt?Ja meg láttam az egyik barátnömnél kitéve a bejárati ajtó melletti falra egy vicces felsorolás amit a babára vonatkozóan tettek ki és abban is volt 1 pont ami arról szólt, hogy ne akarj megbetegíteni én itt leszek kézmosás után is.Ez nagy betűkkel és még aki nem akarta is elolvasta.Ha nem jönne be meséld el, hogy egy ismerősödnek a babája így kapott el betegséget és ennek elkerülés miatt kéred meg őket, hogy mossanak kezet.
2011. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is hajlamos volt elfelejteni a kézmosást, ezért akármikor megérkezett, mindig megjegyeztem, hogy milyen milyen finom illatú a szappan és készítettem ki neki törölközőt. A kézpuszilgatás megint kényes téma. Arra viszont határozottan meg kell kérni. "Legyen szíves mama a fejét puszilgatni, tudom az én bolondériám, de legyen már rám tekintettel!" Közben bájmosoly. Ha nem érti így meg, akkor meg nyugodtan sértsd meg.
2011. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim válasza:
100%

Feltétlen szólj! Vezesd rá őket szépen, hogy a járműveken, kocsikormányon a bacik százai leledzenek!

Nálunk családi háború lett a vége, de megérte!

Feleségem - anyám egymást qrvázták, de agyerek egészsége fontosabb mindennél!

2011. júl. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
kedvesen közöld,hogy tettél ki tiszta törölközőt a fürdőszobába a kézmosáshoz.ez nem bántó.ha viszont ebből sem ért,akkor kérd meg,hogy mosson kezet
2011. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
85%

Nem baj, ha megmondom hogy a te hibád, ha koszos kézzel a gyerekedhez érnek?


Tényleg nem tudsz dönteni egy sértődött anyós meg az egészséges kisbabád között? Ki a fontosabb?


Én mindig megmutatom, hol a fürdőszoba, és hozzáteszem, melyik a kéztörlő. Ezek után senki nem mondja azt, hogy kösz én nem mosok kezet. S ha arról van szó, vedd ki a gyereket anyóspajtás vagy akárki kezéből, megteheted.


Állj a sarkadra, Édesanya! :)

2011. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
A ferjed nem tudna vele beszelni,vegül is az ö anyja,ha ö nem akar,probalj az anyosoddal szepen,ha nem megy erelyesen.Az elsö amit irt a plakat nagyon jo ötlet.Kar hogy a korhazak v. vedönök, nem keszitenek ilye plakatokat,szep szineset,es ez lenne a mamaknak az ajandek,igy sok csaladi veszekedes elkerülhetö lenne,szep lenne az orvos v.a vedönö alairasaval.
2011. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy így, ha indulnának a baba felé a cipő levetése után: "Itt a fürdőben tudtok kezet mosni!!".

"Kérlek, hogy ne pusziljátok a kezét mert a szájába veszi, meg az arcát se, mert ő még könnyen összeszedi a betegségeket!"

Ennyi. Egyértelműen, egyenesen. Kommunikáció.

2011. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
én is egyszerűen megmondtam,hogy ott a tiszta törölköző,mossanak kezet.mondjuk nekem pont a legnagyobb influenza járványban volt kicsi a gyerkőcöm.
2011. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%
símán szólok mindenkinek aki bejön,hogy kézmosás és adok neki egy türcsit.szólok ,hogy a kezéhet ne nyúljon,elhuzom a kezét ha mégis.puszilgatni meg még anyumon és rajtunk kívül senki nem szokta,anyu is csak a buksiját.
2011. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,hogy az én hibám!Csak már így is azt mondják,hogy nem engedek szinte senkit a közelébe,meg azt sem,hogy felvegyék és hogy miért vagyok ilyen "túl féltő"! De komolyan legszívesebben csak a saját anyukámnak engedném,hogy hozzáérjen mert ő legalább figyel a higiéniára!A férjem ki van borulva tőlem,mert szerinte csak idegesít az anyja és nem érti miért!Szóval csak nem akarok még egy lapáttal rátenni!De nincs más választás,ha maguktól nincs ennyi eszük!De tényleg csak az arcát és a kezét puszilgatják!Kivagyok!Minek kell puszilgatni egyáltalán??
2011. júl. 31. 10:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!