Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szólnátok érte, hogy ne...

Szólnátok érte, hogy ne puszilgassa a kezét folyton?

Figyelt kérdés
Minden nap lejárunk a közeli kisboltba.A többi nagyon messze van,egyedül babakocsizok a babámmal.Ott van a főnökasszony minden nap,már figyeli mikor jövünk,mert szerinte:-"Meg kell zabálni,olyan édesss!!"-a lányom.És rögtön a kezébe ad valami harapnivalót,puszilgatja a kezét.Az arcát szerencsére nem.Még nem szóltam,nem vagyok egy veszekedős fajta.10 hós a lányom,szerencsére még az orra se folyt.Benneteket idegesítene,vagy ne neveljem "burokban"?!Köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 23. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hadd "szeresse" a boltos néni, nem lesz semmi baja a gyereknek. Lehet néha kap is majd tőle valami ajándék nasit. Ha pedig zavar, töröld meg a gyerek kezét popsitörlővel, miután kimentetek a boltból, vagy mosd meg a kezét amikor hazaértetek.
2010. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem kedvesen mondhatod azt, hogy "Inkább a feje búbját tessék puszilgatni, mert mostanában folyton túrja a kezét a szájába a fogzás miatt, és félő, hogy elkap valamit."


Remélhetőleg ért belőle. Ha nem, akkor következőleg már lehetsz erélyesebb kicsit.

MOndjuk nekem már kisgyerek koromban megtanították, hogy a kisbabáknak nem szabad fogdosni, puszilgatni a kezüket, pedig nem is volt kistesóm. Szomorú, hogy egyes embereknek ez nem evidens.

2010. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Én szólnék! Igenis baj, ha a kezét csókolgatja az idegen néni! Miért nem lehet egy pici gyereket nyálazás nélkül szeretni? Eszembe nem jutna más babáját csókolgatni. A kezét a szájába veszi és miért kell a néni nyálának a gyerek szájába lennie. Lehet, hogy nem lesz baja de ettől még undorító!
2010. jún. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Én szólnék. Ne puszilgassa egy idegen. Pláne ne egy boltos, aki mindenféle koszos cuccot fogdos egész nap.
2010. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szóltam, mert én is allergiás voltam rám, ha valaki a kezét puszilta. Sőt anyósom arra is rászokott, hogy a száját puszilta, de én leállítottam és mondtam neki, hogy ezt nem szeretném látni.
2010. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
valójában igazad van, de ha számodra is kedves ember, inkább megtörölném utána a lányom kezét...egyébként pár hónap múlva a homokot is enni fogja, a barátnőim arra panaszkodnak, hogy a cipőket rágja, ha éppen nem figyelnek oda...stb. Tényleg nem kell burok, most nincs különösebb járvány sem, ennyire nem kell félteni. De a kéztörlés szerintem egy jó ötlet.
2010. jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én szóltam,mert a száj a legfertőzőbb az emberen.

Tudtukra adtam kedvesen,hogy fogzik,mindent a szájába szed,nem győzöd törölgetni,stb.

A kézre és a szájra puszi nincs megengedve senkinek.

Ezt tudomásul is vették az érintettek és nem lett belőle harag.

Ha valaki nem érti meg,azt nagyon sajnálom.

Bár én úgy gondolom,hogy így sem nevelem burokban a 13 hónapos kisfiamat.

2010. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nekem az ujjait szopizza eleve mindenkit letiltottam a lányom kacsóinak tapizásáról és puszilgatásáról. Csak és kizárólag alapos kézmosás után lehet vezetgetni is, ha van igénye rá a gyereknek.

Idegennek meg aztán végképp nem engedném...az ingyen nasi stb sem érdekelne. Nem ő ül az ágya mellett, ha netalán benyel valamit a pici.

2010. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem értem miért jön mindenki a homokozóval! Ha nem enged valaki valamit, vagy állatos kérdés van, vagy oltás , vagy bármi egyből jönnek a homokozóval! A gyerek nincs burokba még attól, hogy a boltos néninek nem engedik összeköpködni!A 2 nem ugyanaz! Az én gyerekem például nem eszi a homokot és elég ritkán van homokozóban! Értsétek már meg, hogy a szájon, kézen csókolgatás felesleges és ha a gyerek szólhatna ő küldené el a boltos nénit és a többi "köpködő" embert. Ti szeretnétek ha állandóan nyalogatnának benneteket??
2010. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!