Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanácsolnátok a barátnőtök...

Mit tanácsolnátok a barátnőtöknek? A helyzet az, hogy együtt alszanak a gyerekkel, pedig már majdnem 3 éves (! ), és éjszakánként még mindig szopik. (bővebben lent)

Figyelt kérdés
a probléma abból adódik, hogy a barátnőm férjét ez zavarja (megértem egyébként) és azt mondta neki, hogyy ha úgysem érhet a feleségéhez egész éjjel, akkor inkább ő alszik külön, legalább nem ébred fel éjjel a motoszkálásra. barátnőm persze kiborult ezen, tőlem kért tanácsot, én mondtam neki, hogy ennyi idős gyerek már igazán alhatna a saját szobájában, erre ő megsértődött rám, és azt mondta, én ezt nem érthetem, mert én sose aludtam a gyerekemmel egy szobában sem, nemhogy együtt (ez mondjuk igaz). az a baj, hogy neki én vagyok az egyetlen akivel beszél, hogyan segíthetnék neki, félek, hogy rámegy erre a hülyeségre a házassága...mi a véleményetek?
2010. febr. 2. 12:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanácsold, h a férjével üljön le megbeszélni. azt tudatosítsd, h ettől tönkremehet a kapcsolata.
2010. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
53%

Az ilyen bugyuta nőnek úgy kell! Ezt hívják majomszeretetnek aminek a szeretethez semmi köze nincsen. Nem egészséges a gyerek számára sem hogy ráakaszkodik mint egy pióca. A férjének tök igaza van. És csodálom hogy eddig még nem nézett körül nő ügyileg....

Mi 8 hós koráig aludtunk egy szobában a lányunkkal de sohasem aludt közöttünk és nem is akartuk. Ez nevelés és szoktatás kérdése.

Te meg sehogyan sem tudsz segíteni mert megpróbáltad, elmondtad neki hogy mit tanácsolsz ő meg annyit vett le ebből hogy megsértődött. Kicsit alacsony lehet az IQ-ja szegénynek.

Mindenki a saját sorsa kovácsa, ő ezek szerint nem tartja tiszteletben a férjét mint férfit.

2010. febr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
82%
Igazából ez a kettejük dolga. :) De mivel segíteni szeretnél, elmondom nálunk hogy van. A babám 17 hós, velünk alszik és éjjel szopik. A párom hónapok óta külön szobában alszik, mert kicsi az ágyunk és félt, hogy véletlenül ráfekszik a gyerekre, így baromi fáradt volt egy idő után. Most azt csináltuk, hogy a rácsos ágyáról levettük egyik oldalt a rácsot, odaraktuk az ágyunk mellé és megemeltük annyira, hogy pont egy magasságban legyenek. Így a párom tegnap éjjel visszaköltözött mellénk. :) A baba ugyan mellettem alszik, éjjel ha felébred, csak odafordulok, szopik és alszik tovább. A gyerek mellett mi sem szerelmeskedünk, nagyon zavarna. Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy a gyerek alszik az egyik szobában, mi meg a másikban vagyunk együtt. Így apa sincs elhanyagolva, bár mi sem sűrűn vagyunk együtt, amit a párom hiányol is, de ennek más oka is van. A barátnőd hogy meddig szoptat, ezt neki kell tudnia, nem lehet egy anyának megmondani, hogy ne szoptasson, ha neki is jó. Ezt magamról tudom. Nekem is egyszerűbb éjjel is szoptatni, mint sírni hagyni, vagy felkelni és mászkálni vele míg megnyugszik, így én is ki tudom magam pihenni. Ha oviba megy a lurkó, úgyis le kell majd, hogy szokjon. Nappal is szopik még? A barátnőd mit mond, miért szoptat még éjjel?
2010. febr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat! az a baj, hogy tudom én, milyen, mégse mondhatom, hogy "úgy kell neki" mert neki csak én vagyok egyedül, a családjával nem tartja a kapcsolatot és más barátnője sincs.nappal is szoptatja, persze, amikor a gyerek úgy gondolja (kb. félóránként gondolja úgy), de ez az egész szerintem már pótcselekvés. de ebbe nem is szóltam bele, mert nem rám tartozik (mondjuk ő simán leüvöltötte a fejem annak idején, hogy miért csak 6 hónapot szoptattam, de ezen túlléptem, mert ő ilyen hisztis :)) csak ez az ügy most súlyosnak látszik. oviba elvileg ősszel menne, de már most kezdi mondogatni a barátnőm, hogy lehet csak nagycsoportba adná be.


nem tudom mi a véleményetek, de gondoltam arra, hogy felajánlom, menjenek el valahova a férjével 1 hétvégére, addig nálunk lehetne a kicsi...wellnessbe imád járni, lehet erre rávehető lenne, csak félek támadásnak veszi

2010. febr. 2. 12:45
 5/33 anonim ***** válasza:
44%

KacKac ^^ Szerinted ha vele alszik és szoptatja ott hagyja neked?Főleg azután,hogy be is szóltál neki(helyesen:))


Én is azt mondom,hogy úgy kell neki,megérdemli az ilyen,hogy ott hagyják,mert változni úgy sem fog.


Egy anya nem csak anya hanem nő is,talán ezt kellene benne tudatosítanod,meg talán a férjének is ^^

2010. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
12:34-esnek: azt mondja, azért mert a gyerek igényli. slussz-passz.
2010. febr. 2. 12:48
 7/33 anonim ***** válasza:
38%
igényli a nagy fracokat...nem lehet,h barátnőd szuperanyunak képzeli magát?vagy esetleg ő élvezi a szoptatást? azért 3 évesen...fujjj:S
2010. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
ő élvezi az biztos, különben nem csinálná :) ezt sem tartom normálisnak, de ebbe nemigen akarnék beleszólni, párszor próbáltam rá célozgatni, de nem jött be. kioktatás/sértődés :(
2010. febr. 2. 13:04
 9/33 anonim ***** válasza:
87%
Fúú, szerintem egyszerűen kerüld ezeket a témákat, próbáltál szólni, hogy igencsak furcsa a gyerekkel a kapcsolata, ő máshogy gondolja, ennyi. Hagyd békén. Hogy mennyit dug a férjével és mennyit nem, az is az ő baja,dolga. A férjének kellene ezeket a dolgokat tisztázni és elmondani, mi zavarja és mi nem. Ők így élnek, ennyi. Szerintem nem szükséges ilyen szinten mások életébe beleavatkozni, főleg ha ő egyáltalán nem akarja.
2010. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Fúúúú XD...neharagudj de én ezeket sosem értettem....hát tényleg hagyd a francba őket és kész...csak ebben engem az bosszant,hogy a férjét totál elhanyagolja...de ő tudja,te meg ne idegesítsd ezen magad ^^
2010. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!