Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok? 7 hónapos...

Rossz anya vagyok? 7 hónapos kislányom nem igazán igényli, hogy foglalkozzak vele, szinte egész nap el van egyedül.

Figyelt kérdés
Kúszik-mászik, beszélget, mindent megnéz. Ha odaülök mellé, hogy játsszunk, rám néz és megy tovább. Ha sír, hintázunk mondókázunk, bohóckodunk, de 5 perc és kéretőzik le a földre. Nagyon szeretem, de rossz anyának érzem magam amiatt, hogy ilyen keveset foglalkozok vele :(
2011. márc. 8. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig te voltál a mindene, most fedez fel mindent, nyit a világ felé, és minden érdekli.Ne aggódj, ettől nem vagy rossz anya.Az én kisfiam 6 hónapos(pont ma), és a párommal azon viccelődünk, hogy olyan, mint a "duracell nyuszi".Nem marad meg sehol egy helyben, minden felé kúszik, mászik.Ha az ölembe veszem az ágyon, már feszeng, hogy mászni akar.Eljött ez a korszak is.Minden baba ezt csinálja, ez nem attól függ hogy ki a jó anya.Ezt meg kell szokni....Jó anya vagy , ne aggódj.
2011. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vagy rossz anya, ha nem hagyod a gyerekedet fejlödni - ha egyedül akarja lefoglalni magát, akkor az a legjobb neki. Ha baja van, akkor vigasztald meg (ahogy irtad is), ha van lkedve, akkor csináljatok együtt valamit, de ha nem akarja, akkor NEKI az a legjobb, hogy saját maga is elvan. Ha ezt MOST nem engeded, akkor egyrészt hártáltatod a fejlödését, másrészt nem tanul meg egyedül játszani és késöbb abból sok baja lesz.

Eddig mindent jól csináltál, ne legyen rossz érzésed.

2011. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont így vagyok vele, most 6 hónapos. Én is elgondolkoztam ezen, hogy jó-e így...

Ő is megy, kukucsol, zörög, kúszik. Ha észrevesz, visszamosolyog, szóval szerintem ez azt jelenti, mint ahogy nálatok is, hogy minden rendben vele. Szerintem beleszoktunk, hogy nekünk kell lekötni, és ezért rémiszt meg minket ez a magatartás. Amúgy jobb mintha egész nap hordozni kéne, sírna egyedül stb. Szóval amíg nem sírós, nem hiszem, h baja lenne.

2011. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 5 hónapos kora óta van "egyedül". szépen elkúszott a földön,játszott,addig én csináltam a dolgom,rá néztem, láttam elvan,ha sírt,oda mentem. Volt,nem is egyszer,hogy a földön aludt el. Aztán megtanult mászni,felállt,de akkor se igényelte a társaságomat. Soha nem volt ez miatt nekem bűntudatom... miért is kellett volna,hogy legyen? Ha szüksége volt rám,akkor ott voltam/ vagyok! Már 4 éves, és még mindig szeret maga lenni,egyedül játszani. Nagyon kommunikatív személyiség lett belőle, mindig csak beszél,még magában is. 2 évesen tanítottam Neki mondókákat,énekeket,tudta,hol lakik,hogy hívják, és elszámolt 7-ig...


Hagyni kell kibontakozni a gyerekeket, a lányod is egy személyiség!!

Inkább örülj,hogy nem lóg folyton a nyakadon,tudsz főzni,mosogatni,takarítani... sokan vannak,akik nem olyan szerencsések,mint mi! Vannak,akik még főzni se tudnak a gyermeküktől...

2011. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is így vagyok 9 hós fiammal, bármit csinálhatok mellett, iylenkor este felé lesz nyűgibb, ilyenkor már igényel engem.
2011. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok 10 hósommal!Látom rajta,hogy nagy dolog neki felfedezni a világot,kúszni,mászni a lakásba!Csak sokszor olyan jó volna egymással szemben leülni és mondjuk tanítanám a testrészeit vagy megtanítani tapsolni,vagy keménylaposkönyvekből állatokat mutogatni stb,de azért mindíg próbálkozok!
2011. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi lányok!

Igazából egész pici korától el van egyedül. Már 3-4 hetesen is elnézelődött nélkülem. Itt sokat olvastam, hogy ennyit, meg annyit foglalkoznak a babával és kezdtem azt érezni, hogy nagyon nem jó, amit én csinálok, többet kéne vele foglalkozni, dehát nem igényli. Picit szeretgetem, aztán már lök is el magától, menne felfedezni :)

2011. márc. 8. 20:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Detto ugyanez van,nem akar velem foglalkozni!:)Én is szeretnék neki könyvet lapozgatni,mondókázni,testrészeket tanítgatni,de nincs rá "ideje".Én is szarul érzem magam emiatt,mert attól félek,lemarad a többiektől,akik integetnek,bedobálják a formákat a formabedobósba,az enyém meg csak sikítozva közlekedik.De ez van,gondolom nem marad így örökre,előbb utóbb Ő is tudni fogja ezeket.
2011. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!