Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki volt 1,5 év körüli gyerkőc...

Aki volt 1,5 év körüli gyerkőccel tengerparton nyaralni, megosztaná velem a tapasztalatait? Hol voltatok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi elég sokat járunk tengerpartra, tengerpart közelében is élünk (Portugália). Mire vagy kíváncsi?
2011. aug. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Moscienicka Draga- (opatijától 10 percre) Horvátország.


16 hós volt és épp kicsiknek való tengerparti falucska, csodálatos hely, imádtuk!

2011. aug. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amikor fiam volt ennyi idős Korzikán jártunk kocsival kempingekben, az volt az első kempngezése, imádta!!

Jártunk már mindefelé.

(amúgy ő most is az Adrián van, anygszülőkkel, szintén kempingeznek valahol)

A kicsi tavaly volt 1,5 éves,akkor sajnos csak 5 napos nyaralásra futotta Pag-on voltunk, szintén kempingben.

2011. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9 hós a baba, de eddig 2-szer voltunk vele Horvátba a nyáron! Egyszer Moscenicke Draga-ban a parttól kb-50 m-re egy apartmanban! Nagyon családias hely, 6 éve járunk vissza, közel van Opatia, mi Pulába is elmentünk kirándulni vele, bár az kicsit messzebb van, mint Opatia! Másodszor Vir szigetén voltunk, az is egy kis családias sziget, ott is kb. 50 m-re voltunk a tengertől! Ott is kirándulgattunk, Zadar, Zaton, stb.! Nem tudom, pontosan mire vagy kíváncsi, mert azt nem írtad! Kicsim nagyon jól bírta az utat, egy hangja nem volt egyszer sem! A legelső éjszakától a végégig ugyanúgy átaludta az éjszakát, mint itthon, semmi probléma nem volt vele! A tenger vize nagyon tetszett neki, sokat fürdött benne, sikítozott örömében már csak ha a víz közelébe vittük! Az esti fürdetést a kis csónakjában oldottuk meg, mivel csak zuhany volt! Nem tudom, mire vagy még kíváncsi, de ha leírod, szívesen válaszolok!!!
2011. aug. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezekre voltam kíváncsi, amiket írtatok is, hogy hogyan viselte az utat,mivel utaztatok hogy tetszett neki a víz és, hogy jók-e a tapasztalataitok vagy azt mondtátok, hogy soha többet külföld?!

Melyik hely mennyire drága?

2011. aug. 1. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi most jöttünk haza Horvátországból, Vir szigetén voltunk. 22 hónapos a kisfiam. Az utat őszinte meglepetésemre oda-vissza nagyon jól bírta (7 órás volt). Mesét nézett, könyveket lapozgatott, kisautókkal játszott. 2x álltunk meg csak pár percre.

Sajnos Viren nincs normális vezetékes víz, így azzal csak fürdeni lehet, ivóvíznek és ennivaló készítéshez ballonos, 7 literes vizet kell venni - minden boltban kapható.

A tengerpart murvás kavicsos volt, ami hááát, nem a legjobb. Egyrészt csak szivacson lehet rajta feküdni, másrészt meg eléggé bukdácsoltak a gyerekek, élesek a kavicsok. Ha gyöngykavicsos lett volna, semmi gond nem lett volna. A tenger talaja viszont homokos volt, de a part miatt elkél felnőttnek is, és a gyerkőcnek is úszószandál vagy úszócipő.

A tenger nagyon frankó volt, kicsit furi volt neki először, hogy ebbe a vízbe nem lehet csak úgy beleinni. :) De nagyon jókat pancsolt benne, illetve pakolgatta a parton vödörbe, meg kis billencses autókba a kavicsokat, szóval némi partra való játék is kell a gyerkőcnek.

Összességében jól éreztük magunkat, sajnos elromlott az idő lent is, így előbb hazajöttünk - nem volt előre kifizetve az egész hétre a szállásunk, csak a felével foglaltuk le, és annyit is voltunk csak ott. Utána jött egy óriási vihar, és nagyon lehűlt a tenger, 2-3 napra nem is mondtak jó időt, a párom elvágta valamivel a lábát, így sétálni sem tudtunk volna, ezért nem volt értelme tovább maradni.

Voltunk viszont Zadarban, az nagyon szép város, illetve Vir szigeten is találtunk olyan partrészeket, ahol jókat lehet búvárkodni - azok sziklásak, gyerekkel nem túl jó választás.

Viszont Zatonban nagyon jó partszakaszt láttunk, kiépített strand és volt gyöngykavicsos aprókavicsos része is. Az elég nyugis falucska. Vir sziget olyan közepes ebből a szempontból - nyugis is, és nyüzsis is, mi közvetlenül a parton voltunk apartmanban, 40 euro volt egy éjszakára - picike, egy kis előtérben a konyha, abból nyíló fürdő (mély zuhanytálcás zuhanyfülkével, szóval ebben fürdött, mintha kád lenne), és egy szoba (a mi kisfiunkkal nagyon gáz együtt aludni, úgyhogy ebből a szempontból nem volt jó választás ez az apartman). Összességében viszont azért volt jó, mert amíg napközben aludt, addig le tudtunk menni bébiőrrel ketten a partra, és este is át tudtunk ülni enni a szomszédos étterembe.

2011. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
15:40-es vagyok! Vir szigeten nekünk június végén nagyon jó idő volt, és egy teljes hét kb. 60 ezer forint volt, két felnőtt, plusz a picur! Igazából szerintem nem vészesek kint az árak! Moscenicke Draga: ott csak egy hosszú hétvégét voltunk, hát, szerintem az kicsit drágább, legalábbis nekünk a szállás ott drágább volt, viszont sokkal szebb hely! Mi hosszú évek óta oda járunk, nekünk Horvátországban az a No.1! Virről voltunk Zatonban, nagyon jó kis strandja van, gyerekeknek kitűnő! Vir sziget nagyon kicsi, 3 óra alatt kb. körbe jártuk, viszont olyan nyugodt, hogy tényleg egy családnak tökéletes! Zadarban kicsit csalódtam, sok ismerős mindig oda jár, dícsérik, viszont én jobbra számítottam! De a naplemente gyönyörű ott! Az utat az enyém tényleg kiválóan bírta mindkét esetben, én nem is gondoltam! A tengert nagyon élvezte! Tervezzük ősszel a repcsis nyaralást, majd én arra leszek kíváncsi, azt hogy fogja bírni!
2011. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!