Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Milyen tápszert adjak 5...

SOS! Milyen tápszert adjak 5 hónapos babámnak, ha kihányja, de éhes és nincs elég tejem?

Figyelt kérdés
Egyébként eddig csak anyatejes, de a múlt héttől jóval kevesebb a tejem, ezért adtam neki Nestlé Beba Ha tápszert. 2 óra múlva annyira hányt tőle, hogy majd megfulladt. Azóta próbálok annyi tejcsit összefejni, hogy estére tudjak pótolni. De tegnap Hipp tejpéppel próbálkoztam, 5x hányt tőle, alig aludtunk valamit. Vettem már Milupa Milumil Comfortot, de még nem mertem neki adni. Az vajon jó lesz neki? Vagy mit próbáljak?
2011. aug. 2. 06:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem mielőbb hívd fel a védőnődet vagy a gyerekorvost, ők tudhatják, hogy miért hányt a tápszerektől a baba, illetve milyent adj neki! Telefonálj mielőbb, ne itt várd a megoldást!!! Babód érdekében!!! Egyébként a kevés tejjel kapcsolatban: próbálkoztál azzal, hogy minél sűrűbben mellre helyezd, akár kétóránként is és éjszaka is? Tedd félre minden más dolgodat, és "feküdj össze" a babával, legyetek egész nap együtt, mint az első hetekben is! Plusz igyál szerintem tejserkentő teát is, sokaknak be szokott válni (pl. nekem is)!

És ne feledd: védőnő v. gyerekorvos mielőbb!!!!!!!!!

Lécci írd majd meg, hogy mit mondtak, hogy alakult a helyzet!

2011. aug. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Antireflux (AR) tápszert adj, mert az sűrűbb. És ne csak Bebát, ha azt kihányja, próbálkozz mással.

Ja, és ne etesd csurig, mert nagyobb eséllyel jön ki belőle.


Végzős vnő hallgató.

2011. aug. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy kevés a tejed????? Az nem lesz egyik napról a másikra kevés, csupán annyi történik, hogy olyan jól beáll a kereslet-kínálat, hogy te már egy cseppet sem tudsz kifejni, de a baba bőven jóllakik.

A babád azért hányja ki a tápszert, mert nem az kell neki! Ő sokkal jobban tudja, hidd el! Csak tedd cicire, ahányszor csak kéri, hidd el, nem marad éhes, ha viszont valamiért tényleg csökkent volna a tejed, akkor ezzel a módszerrel visszahozod.

A tejed mindig pontosan igazodik a babád igényeihez, feltéve, ha igény szerint szoptatsz.

Ajánlom figyelmedbe a [link] honlapot, valószínűleg ott választ kapsz a kérdéseidre!

2011. aug. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

7:20 -as nem ez volt a kérdés!Mért kell rögtön oktatni?Gondolom ezt már átbeszélte a védőnővel és a gyermekorvossal is!Vagy esetleg te vagy mindkettő egy személyben?

Mert ha igen,akkor azt is tudod gondolom,hogy van aki nem tudja évekig szoptatni a gyerekét!Nem mindenkinek van elég tejmirigye és ez bizony örökletes is lehet...

2011. aug. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, valóban nincs annyi tejem, ha a fejem tetejére állok sem. Már hívtam személyesen tanácsadót az lll. ligától, napi 5 liter laktoherbet iszok, plussz sört, meg homeopátiásat is szedek. Estére üres a mellem, érzem és nem is jön belőle semmi. Azért fél óránként meg nem akarok szoptatni, így éjjel-nappal fejek is. TEHÁT marad a tápszer hamarosan. Úgy érzem én mindent megteszek, és természetesen az orvoshoz is viszem ma, csak 11-től rendel. Gondoltam, aki hasonló cipőben jár, az ír majd valami hasznosat.


Már többször volt, hogy kioktattak ezen az oldalon, pedig pont azért lenne, hogy aki tud, az adjon tanácsot a másiknak. Aki pedig nem, az inkább ne is írjon.

2011. aug. 2. 09:13
 6/10 anonim ***** válasza:

09:00-ás vagyok!

Tudom ezért is írtam ezt!Én is kérdeztem már sok mindent és ahogy megemlítettem,hogy sajnos szoptatni már nem tudok,jöttek a okos anyatejben úszó hiper-szuper álom anyák akik lehurrogtam,hogy mi az hogy nincs!Mintha ettől rossz anya lennék!Figyelj én is mindent megtettem,mindenfélét szedtem,próbáltam,a babám éjjel nappal lógott a cicimen és semmi!2 hónapig tudtam csak szoptatni és sajnos tovább nem.Természetesen én is beszéltem a doktornővel,védőnővel és nekem a MILUMIL HA START Optimát ajánlották!Bejött! Esteleg megpróbálhatjátok!De természetesen várd meg mit mond ma az orvos!

2011. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!Sajnálom, hogy ha félreérthető volt a szándékom. Remélem, minden rendben lesz veletek!

Kérdezőnek és 9.00-nak is:

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam és úgy tűnt, hogy kioktatni akarok, illetve anyatejben úszó hiper-szuper anya lennék én is. A kérdező leírásából nekem úgy tűnt, hogy a kevés tejes probléma még csak néhány napja állt elő, azért írtam, amit írtam, hátha segít megerősítenem abban a kérdezőt, hogy érdemes lehet még próbálkozni (főleg, ha esetleg tudni, hogy mi áll a tej elapadásának hátterében, pl. betegség, stresszesebb napok, nyugtalanság és fáradtság stb.).

Amúgy lassan én is leszokom erről az oldalról, mert mindig elképedek azon, hogy mennyi rosszindulat van az emberekben. Engem is hurrogtak le ennél jóval ártatlanabb kérdés miatt is... Az meg egyszerűen rosszul esik, ha az ember jószándékkal és együttérzéssel válaszol, de cserében meg lehurrogják - de nyilván túl érzékeny vagyok, az meg legyen az én bajom.

Szép napot mindenkinek!

2011. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, már le is írtad, hol a hiba: laktoherb és homeos bogyó együtt nem mehet, nem mondták neked? Kioltják egymás hatását!!!! Vagy egyik, vagy másik, de inkább a homeos bogyó hatásos, azt szedd és meg fogod látni az eredményt!
2011. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első!

9:00 vagyok.

Nem neked szántam azt a dolgot,ne vedd magadra!

Te csak tanácsot adtál,amivel semmi gond nincs,de gondolom ha olvastad amit írtam,abból leszűrhetted,hogy nem neked szól!

Amúgy itt tényleg rengeteg a rosszindulatú ember és ezért írtam ezeket!

2011. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak, első vagyok (ez de vicces):

Mondtam, hogy túl érzékeny vagyok :-)

2011. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!