Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi tápszert kap (ott) 6...

Mennyi tápszert kap (ott) 6 hónapos babátok vacsira? Illetve egy nap összesen mennyit iszik meg?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz, korababa a kisfiam, korrigáltan még csak 4 hónapos lenne, de azért leírom. Kb. két hónapja még többet evett, újabban 550-700 között eszik tápszert/nap. Igaz, ő már ebédre 100 gramm főzeléket is eszik, de nekem ez a napi mennyiség így is kevésnek tűnik. Eleinte aggódtam, de mivel szépen gyarapodik, és jókedvű, már nem izgatom magam a mennyiségen, ő tudja, mennyire van szüksége. Vacsira esetenként csak 80-120 grammot eszik, csak akkor kér többet (160 körül), ha az uzsonna korábbra esett.
2011. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mi étrendünk:

Reggel 7 körül kel, akkor 180ml tápszer, aztán visszaalszik, 10 óra körül vagy gyümölcs, vagy egy kisebb szelet kenyér reszelt sajttal, gépsonkával, meg tea vagy valami baba gyümölcslé. Ebédre főzelék megint teával, uzsonna gyümölcs, vagy joghurt, szoktam bele tenni darált kekszet, aztán vacsira meg megint 180ml tápszer. Egy pár napig tettem a tápszerbe ilyen gyümölcsös pépet, de arra szomjas volt és felébredt éjfél körül szóval azt abbahagytam. Az én kisfiam már darabosan eszi csak meg a kaját, előfordult már hogy ebédre azt ette amit mi. Pl borsóleves, tegnap meg rizs volt halrúddal meg brokkolival. Leszedtem a prézlit róla, meg persze sütőben sült nem olajban.

2011. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor elég változó gondolom,melyik baba mennyit eszik. Ikreim vannak,most töltik majd a 6 hónapot. Reggel-este tápszert isznak, 180-200 ml-t. A tízórai néha kimarad,mert van amikor reggel sokáig alszanak,így a reggeli van későn. Ebédre általában főzök nekik,sokszor sinlac-kal. Uzsira kénytelen vagyok tejpépet adni szinte mindig,(mondjuk imádják gyümivel), mert úgy gondolom,ha csak reggel meg este isznak tápszert,az kevés még ennyi idősen. A tejpép pedig ugyanolyan tejalapú kaja,igaz? A tejpépet úgy csinálom,hogy 120 ml vízbe rakok 40 g pépet. Remélem így elég tejalapú kaját kapnak...mondjuk nincsenek rossz súlyban,sőt,de volt már,hogy fogytak pár dekát vagy nem híztak egy hét alatt.

Na ezt az egészet végülis azért kérdeztem,mert a párom szerint adhatnánk nekik vacsira 230-as tápszert,mivel már régóta nem emeltük az adagot.

2011. aug. 2. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Megnyugtattál: nálunk is gyakran kimarad a tízórai, mert sokáig alszik! A tejpépek is tejalapúak, nyugodtan számolhatod a napi tejmennyiséghez! Este megpróbálhatsz többet adni nekik, legfeljebb nem eszik meg, túletetni nem lehet a babákat szerintem. Mondjuk az én fiam maximum 220 grammot evett meg egyszerre eddig, és az is egy 10-12 órás alvás után volt, reggel.
2011. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Tegnap pont bevágták mind2en a 230at! Hááát...Majd meglátjuk:)

Köszi!

2011. aug. 3. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!